Poznański Przegląd Piosenki Pozytywnej

Jesień z Bazuną

19 października 2013r.

Klub Osiedlowy KRĄG – Poznań Łazarz, ul. Dmowskiego 37

godz. 16:00 – otwarta scena

Zgłoszenia do 18 października na adres: patrycja@bazuna.org.pl

Grasz? Śpiewasz? Nie powinno Cię tu zabraknąć! Solo lub z zespołem, z utworami autorskimi lub zasłyszanymi… ważne, że pozytywnymi.A jeśli nie wystąpisz – przyjdź posłuchać;)

Jest to taki moment, w którym każdy może wystąpić. Formuła ta ułatwić ma postawienie pierwszego scenicznego kroku wszystkim, którzy solo czy w grupach grają i śpiewają.
Jest to też pewna przestrzeń, gdzie Artyści, których łączy podobna muzyka, mogą nareszcie spotkać się w jednym miejscu i czasie, by poznać się i podzielić się swoją Twórczością,
czerpiąc inspirację od siebie nawzajem. Uczestnicy otwartej sceny mają możliwość zakwalifikowania się na przegląd BAZUNA.

Piosenki Pozytywne, czyli jakie?
Wprawiające w pozytywne wibracje, nawiązujące do dobrych wartości. Mówiące o ludzkim dobru, radości, pięknie świata… i – rzecz jasna – miłości. Oczywiście, nie twierdzimy, że nie
należy śpiewać o bólu i cierpieniu. W tym jednak przypadku dobrze jest, gdy piosenka mówi o ich znaczeniu, może o przebaczeniu – nie zaś użala się nad światem.

wstęp oczywiście wolny

A jeśli nie wystąpisz – przyjdź posłuchać;)

godz. 19:00 – koncert

Anglika Charycka

Niepoprawna marzycielka, która inspiracje muzyczną czerpie z niezliczonych podróży. Zeszło roczna laureatka Przeglądu Bazuna. Piosenka, która wówczas zaprezentowala „Ruiny”, została zauważona i wyrozniona rowniez w tym roku 45 Ogolnopolskiej Turystycznej Giełdzie Piosenki Studenckiej. I cytując tytlu jednej, z jej piosenek, mamy nadzieje, ze „to nie koniec”.

Janusz Blyszczak Mufka

Urodził się w drugiej połowie dwudziestego wieku (dokładniej: na początku drugiej połowy) przy linii kolejowej Sudety-Bałtyk w Jastrowiu, miasteczku „Pierwszego dnia wolności” i jak twierdzi, wielu następnych… Mówi, że jest góralem morenowo-dennym o orientacji północ-południe. Raz jest jedną raz drugą rybą, dlatego nie wie, gdzie się pojawi i kiedy zniknie.
Komponuje nastrojowe piosenki, pisze rozumne teksty. Świetnie pływa, nieźle jeździ na nartach. Śpiewa swoje piosenki przy akompaniamencie gitary z powodzeniem ukrywając wykształcenie geodezyjne.

Przemysław Mazurek

Twórca niezależny i nietuzinkowy, reprezentujący poznańską scenę muzyczną. Laureat wielu przeglądów m.in. 41 OTPPS Bazuna („Złota dwudziestka” i Nagroda Specjalna im. Jacka i Janka Stefańskich), X Przeglądu Piosenki Poetyckiej „Nadzieja” im. Jacka Kaczmarskiego (I miejsce i nagroda publiczności), VII Miedzynarodowy Festiwal Piosenki Turystycznej KROPKA (wyróznienie). Poza muzyka Przemek od lat para się kabaretem. Możemy zatem liczyć na ogólna wesolosc zarówno czesci muzycznej jego wystąpienia, jak i przerywników miedzy piosenkami.

ALBO I NIE
Czterech wybitnych dzentelmentow, którzy dzialaja razem jako zespol od roku 2011. Od tego czasu pojawili się juz na wielu festiwalach, podbijając serca Jury i publicznosic. Sa m.in. zwycięscami tegorocznego VII Miedzynardowego Festiwalu Piosenki Turystycznej KROPKA, jak rowniez tegorocznego Wędrownego Przeglądu Piosenki „Polana”. W tym roku ukazała się ich pierwsza pyta „TAK”. Juz po tytule widać, ze chłopcy sa nastawieni bardzo pozytywnie.

Projekt LAUREACI

Zespol charateryzujacy się niesamowita charyzma i latwoscia w nawiązywaniu kontaktu z publicznoscia. Tak roztańczyli widownie w trakcie tegorocznego Przeglądu BAZUNA, iz w tzw. „zlotej dwudziesce” pojawily sie az dwie ich piosenki. Ta cecha charakterystyczna zespołu została doceniona rowniez w trakcie IX Ogolnopolskiego Przegladu Piosenki Turystycznej NOCNIK 2013, gdzie zaproszono ich do koncertu Laureatow za stworzenie atmosfery wspolnej zabawy. Liczymy, ze atmosfera ta udzieli sie rowniez poznanskiej publiczności.

bilety
15 zł normalne, 10zł ulgowe
5zł dla uczestników otwartej sceny

godz. 21:30 – turystyczne jam session

czyli wspólne śpiewogranie do późnej nocy

organizatorzy:

Pomorskie Stowarzyszenie Kulturalno-Artystyczne BAZUNA


Klub Osiedlowy KRĄG

Szczep ZHP Łazarz

patronat medialny:


ePoznań.pl


WTK

X
Nasz Facebook