Piosenka ŻYCIA SZLAKIEM

Okres przeszło czterech dekad Przeglądu dostarczył wielu piosenek, zachwycających swym wyrazem i melodią, wiele z nich noszonych jest do dziś, pod górskie korony i przestworza jezior, w przyjacielskich kręgach z gitarą.

Pozostały teksty – ponadczasowe, poetyckie drogowskazy życia ale i fotograficznie migawki chwil, obrazów i wrażeń, gotowe do zachowania i przekazania innym.
Taką wierszowaną skarbnicę prezentujemy w naszym portalu. Będzie to zbiór tekstów piosenek z całej historii naszej imprezy, tak z jej początków jak i z lat współczesnych. Komentarz zaprezentują sami Autorzy, z góry wszystkim za to serdecznie dziękujemy.
Bieżący cykl jest kontynuacją realizowanej w latach 2008-10 FABRYKI SNÓW. Nowa nazwa, swym szlakiem życia, nawiązuje do turystycznego rodowodu Przeglądu Bazuna. Prezentowana przez ponad czterdzieści lat na naszej scenie poezja zrodziła się z wędrówki i o niej nieustannie świadczy – o wędrówce naszego życia, o której tak pięknie pisał Edward Stachura. Tym samym atrybut turystyczny, od lat w nazwie naszej imprezy obecny, nabiera całkowicie nowego znaczenia.

Życzymy miłej lektury, wzruszeń towarzyszących codziennej obecności tekstów pieśni w życiu każdego z Was.


Archiwum cyklu FABRYKA SNÓW z lat 2008-10

Skomentuj:

X
Nasz Facebook