NASI WIELCY NIEOBECNI

W naszym środowisku, tak w ramach projektu CAŁOROCZNA BAZUNA jak i w kręgu absolwenckim Politechniki Gdańskiej w systematyczny sposób pielęgnujemy pamięć o naszych drogich Nieobecnych. 

Od roku 2017 w okolicach początku listopada wieczór USIĄDŹ RAZEM ZE MNĄ – piosenki naszych Wielkich Nieobecnych – przywołuje o Nich pamięć, wspomnienie, rozbrzmiewają nasze ulubione melodie. Opiekunem tego wydarzenia od jego inauguracji jest Krzysztof Jurkiewicz.

Wybrane, dedykowane wydarzenia w ciągu całego roku przywołują Postaci sceny piosenki jak i spoza jej zasięgu, niegdyś obecne w naszym życiu, wciąż dla nas ważne. W sopockim klubie Topos uczciliśmy pamięć Wojciecha Młynarskiego, wielością adaptacji Jego utworów. Na początku roku 2019 dwukrotnie spotkaliśmy się, by słowem i melodią uczcić Prezydenta Miasta Gdańska Pawła Adamowicza, w maju tego roku na terenie kampusu Politechniki piosenką wspomnieliśmy J.M. Rektora, prof. Jacka Namieśnika. Wyżej wymienione wydarzenia przywołamy w odnośnikach poniżej.


Przez dekady naszego wspólnego śpiewania, na scenie i poza nią tworzyliśmy i nadal tworzymy wieloosobowy Zespół, akustyczną Orkiestrę. Niektórzy z nas, obecni w jej składzie przez wiele lat, spoglądają już na nas ze swej bezkresnej przestrzeni, z Niebieskich Połonin.

Przypomnijmy wybrane postaci – Osoby, które pozostawiły nam swoją muzykę, swe piosenki, melodię i śpiew, w ten sposób, poprzez najpiękniejsze, co tylko mogły pozostawić, wciąż w naszej myśli są, niezmiennie żywą pamięcią.

Podczas 50. Bazuny, w czwartek 7 lipca 2022 w Kwadratowej, został zrealizowany i zarejestrowany koncert pod tytułem USIĄDŹ RAZEM ZE MNĄ, poświęcony pamięci naszych Wielkich Nieobecnych.
Koncert prowadził Krzysztof Jurkiewicz, a na scenie wystąpili Przyjaciele Mirka Hrynkiewicza, Piotr Pieńkowski i Wojtek Lachowski, oraz Marzena Nowakowska i Wojtek Lachowski.
W repertuarze Marzeny Nowakowskiej i Wojtka Lachowskiego znalazła się między innymi piosenka Bogusi Tucholskiej do tekstu Róży Pisarczyk „Na moich drogach wieje wiatr”, a także piosenka „Miłość” ze słowami Krzysztofa Kamila Baczyńskiego i muzyką Janusza Lipińskiego.


Poniżej galeria Wielkich Nieobecnych. Podpis na zdjęciu jest linkiem do strony osoby ze zdjęcia.

X
Nasz Facebook