Bazuna 2019
Grupa organizacyjna i grono uczestników Przeglądu zawsze z sentymentem powraca do miejsc, w których wcześniej pozostawiła dobre wrażenie, wspomnienie udanego spotkania z piękną melodią, poetyckim słowem. Opis ten w stu procentach oddaje atmosferę oczekiwania i przygotowań do kolejnej już, trzeciej edycji w sulęczyńskim Gminnym Ośrodku Kultury, z oddanymi współpracownikami – dyrektorem Zbigniewem oraz Paniami, Agnieszką i Kasią. Ustalony i potwierdzony już dwa lata wcześniej został termin – 28-30 czerwca 2019 r.
Tradycyjnie już początek imprezy w piątkowe popołudnie przyniósł dynamikę piosenki harcerskiej. Nasi przyjaciele z Ciechanowa, zespół Żywioły-Art po raz kolejny ukazał tkwiące w tym gatunku siłę i muzyczny potencjał, wykonany na start imprezy program grupy nie był ostatnim słowem grupy. Wczesny wieczór swymi dźwiękami wypełnił program duetu Przemek Bielawa i Robert Mazurkiewicz (głównych laureatów tu, w Sulęczynie, cztery lata wcześniej) oraz Tomasz Olszewski i Paweł Nowak z zespołem. Paweł Nowak, mieszkaniec Sulęczyna, mistrz i promotor gry na akordeonie, dyrektor Festiwalu Akordeonowego odbywającego się latem na tej samej sulęczyńskiej scenie wystąpił więc u nas w szczególnej roli.
Bohaterem piątkowego wieczoru była grupa Bez Jacka, która benefisem „Byłem przed chwilą w bezkresie” wraz z grupą muzycznych przyjaciół uczciła swój nieco spóźniony jubileusz 36-lecia istnienia. W klamrach występu Jubilata zaprezentowali się: zespół Cztery Pory Miłowania, Zuzanna i Katka Kotecka, Dorota Kuziela z przyjaciółmi (z grupy Bez Jacka), całość zwieńczył wspólny muzyczny finał. Subtelny, tkany z balladowych nici program po latach przywołał klasyk – zespół Pod Strzechą, nastrój ten kontynuował Maciej Służała. Folkrockowym uderzeniem piątkowej nocy był występ Mietek Folk Olsztyn, w przeddzień premiery płyty „Jeszcze zatańczymy”. W nocne godziny zawędrował balladowy blok „Bydgoszcz jest piosenką”, grono uczestników: Marzena Nowakowska i Piotr Pieńkowski, Małgosia Lipińska z zespołem i Wszystkiego Najlepszego.
W roku 2019 w Gdańsku miały miejsce dwa wydarzenia: w styczniu podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zginął wskutek ataku na scenie prezydent miasta Paweł Adamowicz, w kwietniu zaś odszedł nagle rektor Politechniki Gdańskiej prof. Jacek Namieśnik. Obie Postacie uczczone zostały przez nasze środowisko, pod egidą SA PG wieczornicami w klubie Kwadratowa, z udziałem artystów naszego kręgu piosenki: w lutym prezydenta Pawła pożegnaliśmy pod hasłem NASZE GDAŃSKIE SERCE, zaś pamięć rektora Jacka ilustrowały słowa POLITECHNIKA, MÓJ DOM. Wieczór pamięci prezydenta Pawła odbył się także w gdyńskiej deguStacji, jego motto – W NASZYM GDAŃSKIM DOMU – stało się tytułem piosenki Elżbiety Kruglik, jednej z dwóch inspirowanych tragicznym wydarzeniem. Akcent ku czci obu Przyjaciół naszego studenckiego świata otworzył sobotni nocny maraton – na scenie słowo wspomnienia wygłosili Prorektor ds. Kształcenia Politechniki Gdańskiej prof. Marek Dzida, koordynator jubileuszowych Przeglądów Ryszard Markowski oraz prezes SA PG p. Krzysztof Dolny. Dwa utwory z dedykacją obu Nieobecnym wykonał Łukasz Nowak.
Sobotnia noc w roku 2019 może zostać zapamiętana dwoma występami. Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa regularnie odwiedzają siatkę festiwali bluesowych, jednak na przeglądy studenckie witają rzadko.
Żywiołowa interakcja widownia-scena, charyzmatyczna osobowość lidera, sugestywnie przekonującego, że muzyka nie zna granic, jest emocją, radością – oto wyróżniki wieczoru. Punkt drugi to Mechanicy Shanty – klasyk piosenki morskiej, płynnie przechodzący od multiinstrumentalnej aranżacji folk do wielogłosowej szanty, znane od lat przeboje śpiewane wraz z widownią. Temperaturę sobotniej nocy podtrzymała Caryna oraz, kolejny raz, w programie turystycznych hitów Supetrio z przyjaciółmi.
Drugi już raz w ramach Przeglądu, poza jego główną sceną w sobotnie popołudnie miało miejsce kameralne spotkanie PIOSENKI SPRZED LAT – zaprzyjaźniona grupa pod kierownictwem Wojtka Klocka i Ryszarda Dubieli wraz z widownią wykonała program piosenek z lat 60- i 70-tych, teksty, staraniem Tadeusza Szyplińskiego wyświetlane były na ekranie.
Konkurs Przeglądu BAZUNA 2019 po raz pierwszy od pięciu lat wyłonił Rajdową Piosenkę Roku – „Ballada o plecaku wędrowniczku” w wykonaniu grupy Żywioły-Art z Ciechanowa, przypominająca dawne turystyczne przeboje o harcerskim rodowodzie, w rytmice country. W konkursie panowała wysoka różnorodność: w ulotnej, zwiewnej muzycznej tkance Projekt Kobieta, dojrzały, przemyślany autorski wyraz ukazali Marta Kania, Roman Tkaczyk i Gabi Gunia (najlepszy wykonawca), z wokalną, perfekcyjną ścianą kolejny raz 4razywroku, folkrockowym uderzenie wykonał zdobywca Nagrody Publiczności, Jack Sparrow.
Kolejna, trzecia już sulęczyńska BAZUNA przeszła do historii, pod skrzącym się na przemian słońcem i gwiazdami niebem. Po raz kolejny sukces przyniósł Sulęczyński Jarmark Sobótkowy z kulinarnymi specjałami, chlebowym kwasem i regionalnymi wyrobami – emblematy z pnia brzozy z podpisami naszej imprezy zostały w większości wykupione przez organizatorów, trafiając w zaszczytne ręce naszych Przyjaciół. Po raz drugi, pod egidą Tadeusza Szyplińskiego, we współpracy z miejscowym klubem kajakowym odbył się Spływ na Bazunę, tym razem rzeką Słupią. Nie jest zatem zaskoczeniem, że od razu po zakończeniu 47. edycji podpisane zostało porozumienie na najbliższy wolny termin – rok 2023.
WERDYKT JURY
29.06.2019 r., Sulęczyno
Jury 47. Przeglądu BAZUNA 2019 w składzie: Małgorzata Miotke, Marzena Nowakowska, Krystyna Lisiecka, Maciej Rzeźnikowski, Jarosław Tomaszewski, Łukasz Nowak, Michał Miotke, Łukasz Majewski, Tomasz Salej, Mariusz Procyk zasiadając na wysokim poziomie podniebnej wysokopiętrowej sali GOK (sala ta już dwa razy służyła naszym obradom) kolektywnie wybrało ZŁOTĄ DWUDZIESTKĘ piosenek-laureatek, liczącą, uwaga, 20 tytułów, w kolejności występowania, wykonawca i tytuł:
Jack Sparrow – Mary Jane, Iga’cki Band – Morze gór, Dlaczego Nie – Znów zatrzymał mnie czas, Roman Tkaczyk – Wielkie podróże niech trwają dłużej i Chcę wracać tam, Z Tylu Chmur – Od niechcenia, Marta Kania – O świcie i Ostatni rejs, 4razywroku – Chodźmy do lasu i Proszę, Projekt Kobieta – Gliniany dzbanek i Bieg, Gabi Gunia – Na ulicy Mickiewicza i A jeśli, Karolina Zygner i Przemysław Maćkowiak – Odnajdziemy siebie, Żywioły Art – Nieś mnie muzyko, Bez Zgrzytu – Bieszczadzki hymn, Jan Wietrzycki – Opowieści, Rabarbar Band – Lewitacja, Magdalena Mrówczyńska – Idź, Biesiad & Schultz – Requiem dla Stasia Żeglarza.
Rajdową Piosenką Roku 2019 został utwór „Ballada o plecaku wędrowniczku” sł. i muz. Piotr Rzeczkowski, wyk. Żywioły Art.
Tytuł najlepszego wykonawcy Przeglądu BAZUNA 2019 uzyskuje Gabi Gunia.
Nagrodę specjalną im. Jacka i Janka Stefańskich otrzymuje Roman Tkaczyk, w duecie towarzyszy mu basista Krzysztof Magnuski. Nagrodę specjalną im. Józka Kanieckiego otrzymuje Gabi Gunia. Nagrodę specjalną „Kraina Serdeczności Staszka Wawrykiewicza” otrzymuje zespół 4razywroku. Nagrodę specjalną zespołu Latający Dywan za wątek baśniowy w piosence otrzymuje Projekt Kobieta, w obrębie całościowej kreacji scenicznej. Nagrodę Klubu FIFY za piosenkę o tematyce turystycznej otrzymuje zespół Z Tylu Chmur– piosenka „W naszych górach”. Nagrodę Fundacji Sopockie Korzenie za wyraz rockowy otrzymuje Grupa Cezara. Nagrodę za piosenki o tematyce morskiej otrzymuje Pani Kapitan Marta Kania. Tematyki tej dotyczy także przyznana Marcie nagroda „Wiatr i Sól”. Nagrodę za uskrzydlone wątki otrzymują: Projekt Kobieta za piosenkę „Bieg” oraz Roman Tkaczyk za utwór „Wielkie podróże niech trwają dłużej”
Nagrodę Publiczności otrzymuję zespół Jack Sparrow.
Wyróżnienia otrzymują:
– skrzypaczka Iga Wójcikiewicz i wokalistka Karolina Zygner
– Joanna Sikorska z zespołu Dlaczego Nie – występ multiinstrumentalny
– zespół Liminis za zespołowe brzmienie harcerskiej piosenki
– duet Roman Tkaczyk i Krzysztof Magnuski za zgrane zespołowe brzmienie,
– Jan Wietrzycki za indywidualny styl, właściwy śpiewającym poetom – bardom
Nominacje na festiwale i przeglądy:
– 33. Bakcynalia – Żywioły-art
– Nocnik 2019 – Iga’cki Band i Roman Tkaczyk,
– 55. Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie – Gabi Gunia
– Strojne w Biel w roku 2020 – Jan Wietrzycki
– 52. Giełda w Szklarskiej Porębie – Żywioły-Art i całą publiczność przeglądu BAZUNA
Ze swego podniebnego poziomu sali Gminnego Ośrodka Kultury, przy dźwiękach piosenek zespołu Mechanicy Shanty w nocnym maratonie jury odnotowuje obfitość pieśni o tematyce morskiej, skłaniając artystów – twórców do objęcia swą orbitą zainteresowań także stałego lądu.
Rajdową Piosenką Roku 2019 został utwór „Ballada w plecaku wędrowniczku”, sł. i muz. Piotr Rzeczkowski, wyk. Żywioł Art z Ciechanowa.
Żywioł Art Fot. J. Wikowski
Tytuł Najlepszego Wykonawcy Przeglądu Bazuna 2019 uzyskała Gabi Gunia. Otrzymała także nagrodę specjalną im. Józka Kanieckiego oraz jury nominowało ją na 55. Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie.
Koncert Piosenki Sprzed Lat w wykonaniu zespołu Wagabundy.
BAZUNA 2919 w Sulęczynie w obiektywie Janusz Wikowskiego.
WIĘCEJ: FOTORELACJA (CZAS POMORZA)
Program:
piątek, 28 czerwca
15.00 KONCERT POWITALNY
* ŚPIEWAJMY RAZEM – z harcerzami na szlaku piosenki
Żywioły-Art, Paweł Pastuszak z przyjaciółmi
* Robert Mazurkiewicz i Przemysław Bielawa
* Adam Drąg
* Paweł A. Nowak i Tomasz Olszewski z zespołem
* BYŁEM PRZED CHWILĄ W BEZKRESIE… – 36 lat GRUPY BEZ JACKA – przyjacielski krąg:
Zuzanna i Katka Kotecka, Dorota Kuziela z zespołem, Joanna Pilarska, Cztery Pory Miłowania
* Pod Strzechą
* Mietek Folk Olsztyn
* Maciej Służała
* BYDGOSZCZ JEST PIOSENKĄ – Marzena Nowakowska, Piotr Pieńkowski, Wojciech Lachowski i Anna Maćkowiak, Małgorzata Lipińska z zespołem
sobota, 29 czerwca
10.00 konkurs – część 1
13.00 konkurs – część 2
16.00 karczma Na Stromej (ul. Stroma 3)
PIOSENKI SPRZED LAT – niezapomniane przeboje rajdowego szlaku
Wagabundy – Dorota Kurczyńska, Wojciech Klocek i Ryszard Dubiela z przyjaciółmi
18.00 -18.20 Prezydent Paweł i Rektor Jacek – przyjaciele studenckiej piosenki
18.20 NOCNY MARATON
Zagrali i Poszli
Labolare
Słodki Całus od Buby
Mechanicy Shanty
Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa
Caryna
Supertrio
niedziela, 30 czerwca
11.00 POWITANIE
Jarek Tomaszewski z zespołem
Grupa Muzycznego Wsparcia
12.00 koncert laureatów
Po zakończeniu na scenie koncertów: piątkowego i sobotniego wspólne śpiewanie przy ognisku.
ORGANIZATORZY:
- Studencki Klub Turystyczny Politechniki Gdańskiej FIFY – 55 lat
- Pomorskie Stowarzyszenie Kulturalno-Artystyczne BAZUNA
- Gminny Ośrodek Kultury w Sulęczynie
PATRONAT HONOROWY:
- J.M. Rektor Politechniki Gdańskiej
- Bogdan Łapa, Starosta Powiatu Kartuskiego
- Bernard Grucza, Wójt Gminy Sulęczyno)
WSPÓŁORGANIZATORZY, SPONSORZY I PARTNERZY:
- SSP Techno-Service sp. z o.o.
- Stowarzyszenie Absolwentów Politechniki Gdańskiej
- Stowarzyszenie Autorów ZAiKS
- firma nagłośnieniowa VKA
- Studio Reklamy GRAFITO
- Gdańskie Autobusy i Tramwaje sp. z o.o.
- Axis sp. z o.o.
- Masters sp. z o.o.
- Pomorskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe
- Mikro-Automatyka sp. z o.o.
- Automex-Serwis
- restauracja MARASKA
- ACTIVITAS
- BOX-ELECTRONICS – TAURUS
- GAMA
- Reklama Pomorska
- Fundacja AKCJA BAŁTYCKA
- Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków
- Trójmiejski Park Krajobrazowy
- Administracja Budynków
- Kajlandia (kajaki-slupia.pl)
PATRONAT MEDIALNY
- Radio Gdańsk
- Dziennik Bałtycki
- TVP Gdańsk
- Czas Pomorza
Imprezy towarzyszące:
SULĘCZYŃSKI JARMARK SOBÓTKOWY
SPŁYW KAJAKOWY NA BAZUNĘ 2019 w SULĘCZYNIE
Spływ kajakowy na „Bazunę 2019” odbędzie się 27 i 28 czerwca:
27.06.2019 /czwartek/ – trasa Sulęczyno- Bylina,
13 km, 5-6 godz. umiarkowany /pierwsze 5 km średnio-trudny/.
Proponowany program spływu:
10.00 – spotkanie na Przystani kajakowej Kajlandia w Sulęczynie, ok. 2 km od GOK Sulęczyno
10.30 – instruktaż, informacje o trasie spływu i rozpoczęcie spływu
Ok. 16.00 zakończenie spływu w Bylinie i powrót do bazy Kajlandia
Cena 40 zł
28.06.2019 /piątek/ – początki Słupi, trasa Gowidlino-Sulęczyno, ok. 13 km, 5 godz. łatwy /na trasie jez. Gowidlińskie i Węgorzyno/
Proponowany program spływu:
10.00 – spotkanie GOK Sulęczyno i wyjazd na start spływu
10.30 – Instruktaż, informacje o trasie spływu i rozpoczęcie spływu
Ok. 16.00 zakończenie spływu w Sulęczynie
Dla chętnych możliwość dodatkowej kontynuacji spływu „Rynną Sulęczyńską” /jeden z najtrudniejszych odcinków rzeki Słupi/ do Przystani Kajakowej Kajlandia ok. 2 km, ok. 1 godz.- zakończenie ok. 17.00
Spływ “Rynną Sulęczyńską” uzależniony jest od stanu wody.
Cena 40 zł.
Można wykupić 1 lub 2 odcinki/dni spływu.
Oferta zawiera:
- Kajaki dwuosobowe lub jednoosobowe /do wyboru/
- Wiosła, kamizelki asekuracyjne, worki wodoodporne
- Ubezpieczenie NW
- Transport kajaków
- Transport wszystkich uczestników spływu
- Instruktarz dotyczący spływu oraz podstawowych zasad pływania i bezpieczeństwa
Możliwość dostawki miejsca w kajaku dla małego dziecka /dziecko w kajaku na dostawce bez opłat/
Dzieci do lat 14 powinny płynąć wyłącznie z osobą dorosłą.
Nocleg na spływ i Bazunę: pole namiotowe KAJLANDIA – 1 doba 15 zł/os.
- ZOBACZ: http://kajaki-slupia.pl/
W trakcie spływu dla całej grupy można zamówić obiady. Kolacje i śniadania we własnym zakresie ew. catering.
Na polu namiotowym jest miejsce na ognisko, są sanitariaty i miejsce do przyrządzania posiłków.
Osoby zainteresowane powinny zgłaszać się bezpośrednio do KAJAKI SŁUPIA: biuro@kajaki-slupia.pl z dopiskiem “Spływ na Bazunę” – prosimy o podanie imienia i nazwiska oraz czy płyną jeden spływ czy dwa.
Zaliczka w wysokości 50 % czyli albo 20 albo 40 zł/osoba.
Dzieci do lat 14 płacą 50%. Nr konta do przedpłaty będzie podany w e-mailu.
Tel: +48 691350500
Wstęp na wszystkie koncerty wolnywww.facebook.com/OTPPSBazuna
POLA NAMIOTOWE w trakcie przeglądu BAZUNA 2019
Dostępne będą dwa miejsca do rozbicia namiotów, wraz z możliwością zaparkowania samochodu w obrębie pola:
- – w bezpośrednim sąsiedztwie GOK, na placu za sceną – w administracji GOK (ogłoszenie z regulaminem do końca maja)
- – na terenie posesji restauracji Maraska – partnera naszej imprezy (200 m od miejsca imprezy – kontakt www.maraska.com.pl
OŚRODKI WYPOCZYNKOWE
Bazuna 2019 – Konkurs
30 July 2018, 16:51Bazuna 2019 – KonkursPrzegląd piosenki Bazuna w swym zamyśle powstał jako sceniczny obraz turystycznego szlaku, niosący z sobą ideę wspólnego śpiewania, przeniesionego z wędrownych plenerów i nocnych ognisk w światło sceny.
Już od początkowych lat imprezie postawione zostały dwa cele: szeroka panorama piosenki – śpiewnika turystycznych tras oraz promocja piosenek nowych, w zamiarze wzbogacenia tego zbioru. Tym samym konkurs piosenki przeglądu Bazuna był kontynuacją znakomitej rajdowej atmosfery, zabawy i wspólnej radości, nigdy nie stwarzając pozorów wyścigu o laury, zażartego współzawodnictwa o sukces. Szeroki werdykt najczęściej obejmował liczną grupę wykonawców, różnicując jedynie nagrody główne oraz wyróżnienia, zawierając szeroki zestaw piosenek w równorzędnej tzw. złotej dwudziestce piosenek laureatek.Z biegiem lat poszerzyły się ramy imprezy – od stricte turystycznych melodii zakres objął poezję śpiewaną, formy kabaretowe, piosenkę morską oraz w stylu country i folk, nawet rockową balladę. Pozostał akustyczny, folkowy wyróżnik odnośnie większości wykonywanego repertuaru, konieczność wykonania go w całości na żywo. Pozostało także to wspomniane – szeroki zakres werdyktu, ujmujący liczną grupę zauważonych przez jury wykonawców, wykonań utworów, szczególnych cech występu.
Brak w naszej imprezie atrybutów “festiwalu o laury” o “wyścigowym” charakterze, brak punktowanych miejsc na podium.
Liczne grono uczestników koncertów laureatów rozgraniczone jest obecną w werdykcie gradacją: nagrody główne – wyróżnienia. Charakter naszego konkursu, obecny w imprezie od lat, zauważany jest przez uczestników, traktowany jako zachęta do uczestnictwa, w miejsce rywalizacji – do wspólnego bycia ze sobą.Nagrodami głównymi przeglądu BAZUNA są:
- – tytuł najlepszego wykonawcy (solisty bądź zespołu), w razie kilku kandydatur wyróżnienie tych pozostałych
- – tytuł Rajdowej Piosenki Roku za utwór o szczególnych walorach turystycznego przeboju
- – najlepsza interpretacja piosenki znanej
- – Nagroda Publiczności
Treść werdyktu nieodmiennie i tradycyjnie stanowi:– tzw. złota dwudziestka piosenek laureatek (to nazwa własna, liczba jest orientacyjna, w zależności od roku)– zestaw wyróżnień, przyznawanych z określonym, wskazanym w werdykcie pretekstem– zestaw nagród specjalnych, dedykowanych, one stanowią koloryt imprezy, część z nich przyznawanych decyzją grona – kapituły, obecnie mamy ich kilka
- * nagroda im. Józka Kanieckiego dla indywidualności muzycznej
- * nagroda im. Jacka i Janka Stefańskich
- * nagroda za uskrzydlony – ptasi motyw w piosence
- * nagroda zespołu latający Dywan za watek baśniowy
- * Kraina Serdeczności Staszka Wawrykiewicza
- * nagroda klubu FIFY za wątek turystyczny
- * zaproszenia do konkursów imprez zaprzyjaźnionych
Bogaty werdykt – nasz wyróżnik – jest znakiem imprezy przyjaznej, z zaproszeniem przede wszystkim do wspólnej zabawy przy piosence. Właśnie w tym miejscu – pozornej sposobności do walki o sukces – chodzi nam o utrwalenia świadomości, że piosenka jest przede wszystkim sposobem na urocze spędzenie czasu razem, więcej: sposobem na życie, zaakcentowaniem, że w śpiewanych słowach możemy odnaleźć swe własne przemyślenia, poszukiwania, rozterki i sposób wyjścia z nich z radosną, uśmiechniętą twarzą.
Zgłoszenia do konkursu przeglądu BAZUNA 2019 przyjmowane są do 20 VI 2019 r.
Zgłoszenie powinno zawierać:
- skład zespołu i instrumentarium
- kontakt – nr telefonu i e-mail
- zapotrzebowanie techniczne (liczba mikrofonów, wejść liniowych, inne – specjalne)
- teksty dwóch piosenek, przy każdej z nich należy podać autorów słów i muzyki oraz akordy gitarowe podstawowej linii melodycznej
- nagranie konkursowych piosenek – elektronicznie, format mp3 (nie jest wymagane nagranie studyjne)
Akompaniament piosenek musi być wykonany w konkursie na żywo. Dopuszczalne są instrumenty klawiszowe (bez ścieżki programowanej) i perkusja.
Całość zgłoszenia należy wysłać elektronicznie pod adres: konkurs@bazuna.org.pl (włącznie z nagraniem muzycznym).Prosimy o przesłanie tekstów piosenek w postaci jednostronicowego pliku wg załączonego formatu, wysłanie wraz ze zgłoszeniem, z nazwą Zespołu / nazwiskiem w nazwie pliku: B2019_teksty_Nazwa_Wykonawcy.docB2019_rider_NNNB2019_teksty_NNNB2019_teksty_NNNPlan sceny prosimy nadsyłać wykorzystując załączony wzór: B2019_rider_Nazwa_Wykonawcy.doc
Istnieje możliwość nadesłania tekstów i nagrań większej liczby piosenek, z sugestią dotyczącą wyboru utworów konkursowych z naszej strony. Na podstawie zgłoszeń na bieżąco prowadzona jest kwalifikacja.
Stosowany jest system nominacji – laureaci wybranych przeglądów i festiwali uzyskują zaproszenie do konkursu bez wstępnej kwalifikacji. Od tych Wykonawców oczekujemy także pełnego zgłoszenia, bez wymaganego nagrania (jedynie opcjonalnie).Informujemy ponadto, iż od zakwalifikowanych wykonawców (potencjalnych laureatów) oczekujemy dyspozycyjności w niedzielnym koncercie laureatów do godz. 16.00. Jakiekolwiek przeciwwskazania (znana z góry konieczność wcześniejszego wyjazdu) musi zostać zasygnalizowana W MOMENCIE ZGŁOSZENIA.KWALIFIKACJA na podstawie zaprzyjaźnionych konkursów:
- Outsiders
(Rawa Gra Szanty, Rawa Mazowiecka)
- Grupa na Swoim
- IGA’cki Band
- BarRock
(Kropka, Głuchołazy)
- Justyna “Sienia” Sieniuć
- Grzane Wino
- Jan Wietrzycki
(Giełda, Szklarska Poręba)
- Projekt Kobieta
(Przegląd Piosenki Poetyckiej, Olesno)Y
Organizatorami Bazuny 2019 w przepięknym Sulęczynie (Kaszuby) są:
Pomorskie Stowarzyszenie Kulturalno – Artystyczne “Bazuna”
Studencki Klub Turystyczny Politechniki Gdańskiej FIFY (www.fify.pl)
Gminny Ośrodek Kultury w Sulęczynie www.goksuleczyno.gdan.pl
Patronat honorowy
J. M. Rektor Politechniki Gdańskiej – prof. dr hab. inż. Krzysztof Wilde, www.pg.edu.pl
Pan Bernard Grucza, Wójt Gminy Sulęczyno – www.suleczyno.pl
Pan Bogdan Łapa, Starosta Powiatu Kartuskiego
- Komitetowi organizacyjnemu przewodniczy – Marek Skowronek
- Rzecznik Bazuny 2019 – Janusz Wikowski (j.wikowski@wp.pl)
WSPÓŁORGANIZATORZY, SPONSORZY I PARTNERZY
Techno Service S.A. http://ssp.technoservice.com.pl/
Stowarzyszenie Absolwentów Politechniki Gdańskiejwww.sapg.pl
Stowarzyszenie Autorów ZAiKS www.zaiks.org.pl
Starostwo Powiatowe w Kartuzachwww.kartuskipowiat.com.pl
LOTTO Totalizator Sportowy https://www.totalizator.pl/
Gdańskie Autobusy i Tramwaje www.gait.pl
Axis sp. z o.o. www.axis.pl
Masters sp. z o.o. www.masters.com.pl
ACTIVITAS www.activitas.com.pl
Mikro-Automatyka sp. z o.o. www.mikro-automatyka.pl
Automex-Serwis, www.automex-serwis.digimer.pl
Reklama Pomorska http://reklamapomorska.pl/
Firma Nagłośnieniowa VKAwww.scena.gda.pl
Studio Reklamy GRAFITO www.grafito.com.pl
Pomorskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe
GAMA www.gama.gda.pl
Restauracja Maraska – Sulęczyno www.maraska.com.pl
Fundacja AKCJA BAŁTYCKA www.fundacja-ab.org.pl
Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków www.otop.org.pl
Trójmiejski Park Krajobrazowy www.tpkgdansk.pl
Administracja Budynków
Kajlandia www.kajaki-slupia.pl
Patronat medialny: TELEWIZJA GDAŃSKA, CZAS POMORZA, RADIO GDAŃSK, DZIENNIK BAŁTYCKI
TELEWIZJA GDAŃSKA – TVP 3 Oddział w Gdańsku
CZAS POMORZA – Pomorski Portal Informacyjny
RADIO GDAŃSK
DZIENNIK BAŁTYCKI