Bazuna 2018

Organizatorzy Bazuny 2018

zapraszają do Owidza

owidz grodzisko

 46. Ogólnopolski Turystyczny Przegląd Piosenki Studenckiej  B A Z U N A 2018  odbędzie się w dniach 29 czerwca (piątek) – 1 lipca 2018 r. (niedziela).

Organizatorami Bazuny 2018 w przepięknym Owidzu – Grodzisku (gmina Starogard Gdański) są: Studencki Klub Turystyczny Politechniki Gdańskiej FIFY, Pomorskie Stowarzyszenie Kulturalno – Artystyczne „Bazuna”, Grodzisko Owidz.

 • Komitetowi organizacyjnemu przewodniczy – Marek Skowronek
 • Rzecznik Bazuny 2018 – Janusz Wikowski
 • INFORMACJE DLA MEDIÓW

W ramach harcerskiego cyklu ŚPIEWAJMY RAZEM w marcu 2016 r. zaplanowany
został wieczór w Starogardzie Gdańskim. Robocza wizyta w tym mieście,spotkanie z tamtejszym komendantem hufca Wojciechem Mokwą przyniosło, poza programem, wizytę w położonym na przedmieściu szczególnym miejscu – Grodzisku Owidz. To starosłowiańskie stanowisko, odrestaurowane w celach rekreacyjnych i edukacyjnych, zarazem instytucja kultury pielęgnująca słowiańskie tradycje. Dyrektor Grodziska, Magdalena Cholewa perspektywę organizacji Przeglądu od początku przyjęła z radością – już w ramach pierwszego spotkania, z niemal trzyletnim wyprzedzeniem, ustalony został termin – 29 czerwca – 1 lipca 2018 r.
Grodzisko na otwartym terenie w zakolu rzeki Wierzycy na swym obszarze zawierało pokaźnych rozmiarów scenę z masywną konstrukcją zadaszenia oraz amfiteatralną widownią ze stałymi ławkami. Tym samym istniała stała infrastruktura do imprezy naszej wielkości. Baza noclegowa i żywieniowa podzielona została między internat owidzkiego Technikum oraz trzy pobliskie lokalizacje hotelowe. Towarzyszącymi punktami programu były Jarmark na Podgrodziu oraz Spływ na Bazunę rzeką Wierzycą, we współpracy z pobliskim klubem kajakowym, z naszej strony temat ten pilotował zapalony kajakarz, Tadeusz Szypliński. W gronie partnerów powitaliśmy
Totalizator Sportowy oraz Gdańskie Autobusy i Tramwaje.
Intensywne przygotowania rozpoczęły się wiosną 2018 roku. W cyklu wizyt roboczych ustalono szczególny punkt programu – w sobotę o godz. 16.00, wzorem przywidzkiego jubileuszu, w kameralnej sali konferencyjnej PIOSENKI SPRZED LAT z zestawem rajdowych przebojów. To akustyczne wydarzenie, z tekstami piosenek obecnymi na ekranie, było sentymentalnym powrotem do początków studenckiego śpiewania, ciesząc się uznaniem uczestników, wśród nich obecni, także śpiewający, Maryla i Andrzej Mróz oraz Krzysztof Szczucki.
Tradycja ostatnich lat przyniosła piątkowym popołudniem blok harcerski, z udziałem uczestników ubiegłorocznego jubileuszu: Hufca Gdańsk-Śródmieście oraz zespołów Żywioły-Art i Liminis. Piątkowy wieczór i noc, wbrew niskiej temperaturze, obfitowały w mocne akcenty: „rockowy” laureat sprzed roku, Michał Pastuszak i Poławiacze Pereł, żywiołowy, latynoamerykański  w rytmice Jerzy Filar ze swym trio oraz folkrockowa Caryna.
Sobota przyniosła powrót na naszą scenę, tym razem poetycko, Pawła Orkisza z zespołem  oraz premierowy występ ambasadora piosenki poetyckiej w dynamicznym, różnorodnym zespołowym wydaniu – Lubelskiej Federacji Bardów. Już w trakcie występu  zdecydowano o jej zaproszeniu na kolejną Jesień z Bazuną, na rok 2019. Sobotnią noc przypieczętował rockową formą piosenek morskich i turystycznych zespół EKT-Gdynia. Aura w sobotę byłą także chłodna, rozpogodzenie nastąpiło pod koniec niedzielnego koncertu laureatów.
Konkurs wyróżnił szczególnie formacje zespołowe: turystyczny Na Piątym Progu pod kierownictwem Zbyszka Rolniczaka, folkrockowy Eloheh (laur najlepszego wykonawcy), także z ludowymi akcentami Grzane Wino i satyryczny, żywiołowy duet Paraluzja. Po latach naszą imprezę odwiedzili: jako solistka, Kasia Abramczyk oraz łódzki Zakaz Wyprzedzania. Miejsce w werdykcie odnotował sektor harcerski – DH Gdańsk-Śródmieście, Żywioły-Art oraz Liminis, ten ostatni z laurem Nagrody Publiczności. Pamięć Staszka Wawrykiewicza, oddanego naszego przyjaciela, który odszedł na początku roku, została uczczona specjalną nagrodą  – Kraina Serdeczności Staszka Wawrykiewicza – tego roku zainicjowaną, z zamiarem kontynuacji.
Tak, jak miało to miejsce w Sulęczynie, życzliwość, która nas w ramach przygotowań spotkała zaowocowała sprawną decyzją powrotu do Owidza, tym razem skierowaną na początek lipca 2021 roku.

Werdykt Jury Bazuny 2018

Jury 46. Przeglądu BAZUNA 2018 w składzie: Maja Skrętowska, Marzena Nowakowska, Maciej Rzeźnikowski, Jarosław Tomaszewski, Łukasz Nowak, Michał Miotke, Łukasz Majewski, Tomasz Salej, potykając się w starosłowiańskiej scenerii owidzkiego grodziska zgodnym starosłowiańskim chórem oświadcza:

Tzw. Złotą dwudziestkę piosenek laureatek tworzy zbiór 18 tytułów (wykonawca + tytuł):
Eloheh – “Góry” i “Z głową w chmurach“, Andżelika Witusińska – “Noc”, Córas & Papas – “Wianek”Grzane Wino – “Przerwa” i “Boskie góry”Na Piątym Progu – “Jesienna chandra” i “Prognoza pogody na życie”Paweł Melnarowicz – “Wiersz do Boga”, Paraluzja – “Nie ma w ZUS-ie gitarzysty”, Ewelina Pudlis – “Zmory wiosenne”Lekka Konsternacja – “Anioły“, Dominika Andrzejewska – “Zakochani” i “Jawność”Zakaz Wyprzedzania – “Byt” i “Samborock”Katarzyna Abramczyk – “Świeca”Piotr Andrzejewski – “Kołysanka na potem”.
 • Najlepszym wykonawcą przeglądu BAZUNA 2018 obwołany został zespół Eloheh.
 • Najlepsza interpretacja Przeglądu to Miejcie nadzieję, sł. Adam Asnyk, muz. Zbigniew Preisner, w wykonaniu Kingi Wylęgły.
 •  Nagrodę Specjalną im. Jacka i Janka Stefańskich otrzymuje Kasia Abramczyk.
 • Nagrodę Kraina Serdeczności Staszka Wawrykiewicza otrzymują Żeglarze Odważnego Serca.
 • Nagroda Ornitologiczna, za element uskrzydlony – ex aequo Zakaz Wyprzedzania – Samborock i Na Piątym Progu – Prognoza pogody na życie.
 • Nagroda im. Józka Kanieckiego dla indywidualności muzycznej – duet Paraluzja.
 • Nagroda Fundacji Sopockie Korzenie za wyraz rockowy – Zakaz Wyprzedzania.
 • Nagroda Studenckiego Klubu Turystycznego Politechniki Gdańskiej FIFY – zespół Na Piątym Progu za piosenkę Prognoza pogody na życie.
 • Nagrodę zespołu Latający Dywan za wątek baśniowy otrzymuje zespół Grzane Wino.
 • Zaproszenie na 51. OTGPS uzyskują Eloheh, Na Piątym progu oraz cała publiczność przeglądu Bazuna.
 • Zaproszenie na lubelski Przegląd STROJNE W BIEL uzyskuje Paweł Melnarowicz.
 • Nagrodę Publiczności uzyskuje Harcerska Grupa Artystyczna LIMINIS.

Jury przyznało następujące wyróżnienia (adresat + przedmiot)

 • DH Gdańsk – Śródmieście – za harcerską atmosferę wiernie oddaną w piosence
 • duet Paraluzja – za aktorski wyraz w piosence
 • ciechanowskie środowisko harcerskie, reprezentowane przez zespół Żywioły-Art za pracę muzyczno-Instruktorską
 • Mieczysław Dzikowski – za twórcze kształtowanie kwidzyńskiego zagłębia piosenki
 • Krzysztof Karasiński – wyróżnienie za teksty
 • dla instrumentalisty – Piotr Zapart, gitarzysta zespołu Grzane Wino
 
Jury wyraża głębokie zadowolenie i radość, że ponad sportowe emocje boiskowej zielonej murawy nasi kochani uczestnicy wybrali mieniące się zielenią i otoczone zakolem Wierzycy otoczenie Grodziska, rozbrzmiewające wartościową pieśnią.
30.06.2018 r., Grodzisko Owidz

Wykonawcy BAZUNY 2018

26 July 2017, 12:05Przybliżamy sylwetki Wykonawców tegorocznej, 46. BAZUNY. Na początek imprezy, w piątek 29 czerwca 2018 r. o godz. 15.00 wystąpią Cztery Pory Miłowania

https://www.youtube.com/watch?v=k62pFyYMqWc

Wykonawcy bloku harcerskiego ŚPIEWAJMY RAZEM w ramach tegorocznego Przeglądu – Harcerska Grupa Artystyczna “Liminis” z Kamiennej Góry

W bloku ŚPIEWAJMY RAZEM wystąpi także ciechanowski Żywioły ART. Zwróćmy uwagę – Harcerska Grupa Artystyczna “Liminis” wykonuje piosenkę zatytułowaną Żywioły, może zatem połączenie twórczych sił na scenie? Jakie Wasze opinie?

Trzeci wykonawca bloku Śpiewajmy Razem w ramach 46. BAZUNY, start w piątek 29 czerwca ok. godz. 15.30 – Hufiec ZHP Gdańsk-Śródmieście im. Alfa Liczmańskiego

https://www.facebook.com/gdansk.srodmiescie/videos/1504824092913725/

Kolejny wykonawca koncertu piątkowego – Michał Pastuszak i Poławiacze Pereł, Dęblin. Na filmie zarejestrowana piosenka laureatka przeglądu BAZUNA 2017, wykonanie w studiu koncertowym im. Tadeusza Nalepy, Polskie Radio Rzeszów

https://www.youtube.com/watch?v=tZuK7Pn-4Pw

Kolejnym wykonawcą piątkowego koncertu przeglądu BAZUNA 2018 będzie duet Maryla i Andrzej Mróz. Pionierzy studenckiego turystycznego śpiewania, na nasz Przegląd po raz pierwszy zawitali w roku 2005, śpiewając piosenki o górach na scenie usytuowanej… na wodzie. Od tej pory występują u nas regularnie.


Grupa „Bez hałasu” to muzyczne trio z Kędzierzyna-Koźla. Ekipa promuje swoją płytę pt. „Aniołowie bluesa grają”. Krążek zawiera dziesięć kompozycji autorstwa Romka Kinzla. Oprócz niego w składzie grupy są jeszcze Dawid Bielas i Henryk Vogt.Grupa „Bez hałasu” ma być odskocznią od tego co było i sposobem na to, aby dalej robić dobrą muzykę, ale już w łagodniejszym wydaniu. Wokalistą ekipy „Bez hałasu” jest Dawid Bielas. Autorem muzyki i tekstów jest Roman Kinzel.

BEZ HALASU koncert_bez

Grupa „Bez hałasu”

DOJAZD I KOMUNIKACJA

16 May 2018, 9:35WAŻNA INFORMACJA dla przyjeżdżających do Starogardu Gdańskiego drogą PKS i chcących skorzystać z komunikacji MZK Starogard Gd. na trasie do Owidza.W związku z robotami drogowymi autobusy PKS z Gdańska zamiast przy przystanku przy ul. Gdańskiej przy dw. PKS Starogard zatrzymują się 200 m dalej, przy przystanku Nadleśnictwo. Należy po wyjściu na w.w. przystanku cofnąć się ulicą Gdańską ok. 200 m do dworca PKS i odnaleźć wg mapki przystanek MZK pod nazwą PKP.

Jak dojechać do Starogardu Gdańskiego


NOCLEGI DLA WIDZÓW
POLE NAMIOTOWE NA TERENIE GRODZISKA OWIDZ PODCZAS PRZEGLĄDU “BAZUNA 2018”

Na terenie Grodziska Owidz w czasie trwania przeglądu BAZUNA 2018
uruchomione zostanie wewnętrzne pole namiotowe o ograniczonej
pojemności.
Recepcja pola namiotowego będzie znajdować się w kasie Grodziska,
w dniach imprezy będzie czynna w godz. 10 – 20. Osoby przybywające na
Przegląd poza w.w. godzinami proszone są o zgłoszenie do recepcji i
meldunek o jak najwcześniejszej porze następnego dnia.

POLE NAMIOTOWE w Kolinczu

Poza spływem kajakowym w dniach 27-29 czerwca Kajakodajnia udostępnia
swoje pole namiotowe w Kolinczu, 1,2 km od Grodziska dla uczestników
naszego Przeglądu. Informacje i kontakt – www.kajakodajnia.pl, z tej
strony internetowej pochodzą załączone zdjęcia pola namiotowego.

POLE NAMIOTOWE Kolnicz kajaki_02
POLE NAMIOTOWE Kolnicz kajaki_03

Bazuna 2018 – Konkurs

10 July 2017, 11:11Przegląd piosenki Bazuna w swym zamyśle powstał jako sceniczny obraz turystycznego szlaku, niosący z sobą ideę wspólnego śpiewania, przeniesionego z wędrownych plenerów i nocnych ognisk w światło sceny.
Już od początkowych lat imprezie postawione zostały dwa cele: szeroka panorama piosenki – śpiewnika turystycznych tras oraz promocja piosenek nowych, w zamiarze wzbogacenia tego zbioru. Tym samym konkurs piosenki przeglądu Bazuna był kontynuacją znakomitej rajdowej atmosfery, zabawy i wspólnej radości, nigdy nie stwarzając pozorów wyścigu o laury, zażartego współzawodnictwa o sukces. Szeroki werdykt najczęściej obejmował liczną grupę wykonawców, różnicując jedynie nagrody główne oraz wyróżnienia, zawierając szeroki zestaw piosenek w równorzędnej tzw. złotej dwudziestce piosenek laureatek.Z biegiem lat poszerzyły się ramy imprezy – od stricte turystycznych melodii zakres objął poezję śpiewaną, formy kabaretowe, piosenkę morską oraz w stylu country i folk, nawet rockową balladę. Pozostał akustyczny, folkowy wyróżnik odnośnie większości wykonywanego repertuaru, konieczność wykonania go w całości na żywo. Pozostało także to wspomniane – szeroki zakres werdyktu, ujmujący liczną grupę zauważonych przez jury wykonawców, wykonań utworów, szczególnych cech występu.

Brak w naszej imprezie atrybutów “festiwalu o laury” o “wyścigowym” charakterze, brak punktowanych miejsc na podium.

Liczne grono uczestników koncertów laureatów rozgraniczone jest obecną w werdykcie gradacją: nagrody główne – wyróżnienia. Charakter naszego konkursu, obecny w imprezie od lat, zauważany jest przez uczestników, traktowany jako zachęta do uczestnictwa, w miejsce rywalizacji – do wspólnego bycia ze sobą.Nagrodami głównymi przeglądu BAZUNA są:

 • – tytuł najlepszego wykonawcy (solisty bądź zespołu), w razie kilku kandydatur wyróżnienie tych pozostałych
 •  tytuł Rajdowej Piosenki Roku za utwór o szczególnych walorach turystycznego przeboju
 • – najlepsza interpretacja piosenki znanej
 • – Nagroda PublicznościTreść werdyktu nieodmiennie i tradycyjnie stanowi:
  – tzw. złota dwudziestka piosenek laureatek (to nazwa własna, liczba jest orientacyjna, w zależności od roku)
  – zestaw wyróżnień, przyznawanych z określonym, wskazanym w werdykcie pretekstem
  – zestaw nagród specjalnych, dedykowanych, one stanowią koloryt imprezy, część z nich przyznawanych decyzją grona – kapituły, obecnie mamy ich kilka:
 • * nagroda im. Józka Kanieckiego dla indywidualności muzycznej
  * nagroda im. Jacka i Janka Stefańskich
  * nagroda za uskrzydlony – ptasi motyw w piosence
  * nagroda zespołu latający Dywan za watek baśniowy
  * Kraina Serdeczności Staszka Wawrykiewicza
  * nagroda klubu FIFY za wątek turystyczny
  * zaproszenia do konkursów imprez zaprzyjaźnionych

Bogaty werdykt – nasz wyróżnik – jest znakiem imprezy przyjaznej, z zaproszeniem przede wszystkim do wspólnej zabawy przy piosence. Właśnie w tym miejscu – pozornej sposobności do walki o sukces – chodzi nam o utrwalenia świadomości, że piosenka jest przede wszystkim sposobem na urocze spędzenie czasu razem, więcej: sposobem na życie, zaakcentowaniem, że w śpiewanych słowach możemy odnaleźć swe własne przemyślenia, poszukiwania, rozterki i sposób wyjścia z nich z radosną, uśmiechniętą twarzą.


Zgłoszenia do konkursu przeglądu BAZUNA 2018 przyjmowane są do 20 VI 2018 r.

Zgłoszenie powinno zawierać:

 • skład zespołu i instrumentarium
 • kontakt – nr telefonu i e-mail
 • zapotrzebowanie techniczne (liczba mikrofonów, wejść liniowych, inne – specjalne)
 • teksty dwóch piosenek, przy każdej z nich należy podać autorów słów i muzyki oraz akordy gitarowe podstawowej linii melodycznej
 • nagranie konkursowych piosenek – elektronicznie, format mp3 (nie jest wymagane nagranie studyjne)

Akompaniament piosenek musi być wykonany w konkursie na żywo. Dopuszczalne są instrumenty klawiszowe (bez ścieżki programowanej) i perkusja.

Całość zgłoszenia należy wysłać elektronicznie pod adres: konkurs@bazuna.org.pl (włącznie z nagraniem muzycznym).Prosimy o przesłanie tekstów piosenek w postaci jednostronicowego pliku wg załączonego formatu, wysłanie wraz ze zgłoszeniem, z nazwą Zespołu / nazwiskiem w nazwie pliku: B2018_teksty_Nazwa_Wykonawcy.docPlan sceny prosimy nadsyłać wykorzystując załączony wzór: B2018_rider_Nazwa_Wykonawcy.doc

Istnieje możliwość nadesłania tekstów i nagrań większej liczby piosenek, z sugestią dotyczącą wyboru utworów konkursowych z naszej strony. Na podstawie zgłoszeń na bieżąco prowadzona jest kwalifikacja.

Stosowany jest system nominacji – laureaci wybranych przeglądów i festiwali uzyskują zaproszenie do konkursu bez wstępnej kwalifikacji. Od tych Wykonawców oczekujemy także pełnego zgłoszenia, bez wymaganego nagrania (jedynie opcjonalnie).Pobierz – RiderPobierz – Teksty

Nominacje do konkursu przeglądu BAZUNA 2018 – uzyskane z innych imprez

Poniżej wykaz, kompletowany od lipca 2017 r.,Wymienieni Wykonawcy proszeni są o nadesłanie zgłoszenia,zgodnie z zasadami podanymi na stronie bazuna.org.pl, zakładka: BAZUNA 2018,  KONKURS

 • Córas & Papas
 •   W-O-W-A
 •   Teatr Piosenki Młyn

(Yapa, Łódź)


 • Andżelika Witusińska

(Szałamaja, Kwidzyn)


(Nocnik, Łęczyca)


 • Outsiders
 • Namotane

(Rawa Gra Szanty, Rawa Mazowiecka)


 • Duet Swosza & Spałek
 • Tomasz Olesiński

(Kropka, Głuchołazy)


 • Grzane Wino
 • Mimo Wszystko

(Natchnieni Bieszczadem, Cisna)


 •  Jacek Stęszewski
 • Natalia Kaczorowska

(Wędrowny Przegląd Piosenki POLANA)


 • Grzegorz Grunwald
 • Tomasz Sawicki
 • Nieporozumienie(Giełda, Szklarska Poręba)
 • Marzena Nabagło i Adam Centnar
 • Paraluzja(Danielka, Ujsoły)
 • Joanna Krycka / Andrzej Brzozowski
 • Mirka Szawińska Band(Wrzosowisko, Kędzierzyn-Koźle

Adrian Kieroński

Dawid Gębala(Bakcynalia, Lublin)

Krzysztof Karasiński(Strojne w Biel, Lublin)

Bazuna w obiektywie Janusza Wikowskiego:

Bazuna w obiektywie Janusza Wikowskiego:

BAZUNA 2018 zaprasza do Grodziska Owidz – 29 czerwca – 1 lipca 2018 r.

11 May 2018, 12:43

Ogólnopolski Turystyczny Przegląd Piosenki Studenckiej BAZUNA został zainicjowany w roku 1971 przez akademicki krąg śpiewających turystów skupiony przy Politechnice Gdańskiej. Powszechne w latach 60. studenckie śpiewanie na szlaku na przełomie dekad zyskało swój obraz sceniczny. Inauguracyjne edycje gdańskie stały się przyczynkiem do prawdziwie turystycznej formuły imprezy – wędrówki miejsca występów z roku na rok, przemierzanie wraz z koncertową sceną, niczym wielka śpiewająca orkiestra, uroczych zakątków Pomorza. Jest to jedyna w Polsce formuła imprezy wędrującej, o prawdziwie rajdowo-turystycznej regule, pokonująca na przestrzeni lat znaczące odległości.

Piosenka rajdowa, przeniesiona wprost z turystycznego szlaku na scenę dominowała na imprezie w jej początkowych latach. Z biegiem czasu Przegląd stał się szerokim muzycznym forum – od wielogłosowych harmonii, poprzez brzmienia folk, ballady rockowe i formy kabaretowe po piosenkę autorską i poezję śpiewaną. Wyróżnikiem imprezy do dziś jest piosenka – w prosty sposób podana, możliwa pod sceną do zanucenia, zaśpiewania, czasem do rytmicznego tańca. Do dziś obecny jest motyw rajdowy – niejeden utwór przywołujący melodią i słowami górski szlak, wędrówkę i rajdowe ognisko.

Miejscem tegorocznej, 46. BAZUNY jest zrekonstruowane Grodzisko Owidz k. Starogardu Gdańskiego. To piękny plener służący sezonowemu wypoczynkowi rodzinnemu, siedziba Muzeum Mitologii Słowiańskiej, miejsce wydarzeń rekonstruujących życie i kulturę sprzed wieków.  Przestronny amfiteatr, ozdobiony zjawiskową scenografią stanie się miejscem występów, trwających  od piątkowego popołudnia, z przerwami, do wczesnych popołudniowych godzin w niedzielę. Po występach piątkowych i sobotnich, już po północy, wspólne śpiewanie kontynuowane będzie przy ognisku.

W programie obecne będą dwa motywy, zaakcentowane w ubiegłorocznym jubileuszu 45-lecia imprezy w Przywidzu. Piosenka harcerska, w ramach bloku ŚPIEWAJMY RAZEM zabrzmi w piątek 29 czerwca ok. godz. 15.30. W sobotę 30 czerwca o godz. 16.00 w sali konferencyjnej Grodziska pojawią się PIOSENKI SPRZED LAT – sprzed półwiecza, z kart reedytowanego w roku 2017 Śpiewnika Sucharka, w śpiewającej grupie obecny będzie Redaktor – Zygfryd “Sucharek” Kwiatkowski.

Konkurs piosenki – stały element imprezy – odbędzie się w sobotę 30 czerwca w dwóch turach: o godz. 10.00 i 13.00, część konkursowa zwieńczona zostanie  koncertem laureatów w niedzielę o godz. 12.00. Werdykt, tradycyjnie, nie przyznaje czołowych miejsc na “podium”, honorując liczną grupę wykonawców oraz odrębnie piosenki, wyłaniając tzw. złotą dwudziestkę piosenek laureatek wraz z Rajdową Piosenką Roku. Głównymi punktami werdyktu są: tytuł najlepszego wykonawcy, najlepsza piosenka – interpretacja oraz Nagroda Publiczności. Szereg nagród dedykowanych uzupełnia treść protokołu, w roku bieżącym nową nagrodą jest “Kraina serdeczności Staszka Wawrykiewicza” upamiętniająca wieloletniego uczestnika naszego śpiewającego kręgu.

Koncerty wieczorno-nocne tegorocznej BAZUNY to stylistyczny kalejdoskop, prezentujący szeroki krąg piosenki. Wśród wykonawców koncertów galowych uznane już Słodki Całus od Buby i Bez Jacka, pamiętani od lat Jerzy Filar i Bogusław Nowicki z nowymi płytami, w turystyczno-poetyckim przekroju krakowski bard Paweł Orkisz, poetycka Lubelska Federacja Bardów oraz porywający do tańca piosenką w łagodnej rockowej aranżacji EKT-Gdynia. Niedzielny poranek w folkowym nastroju otworzy zespół Latający Dywan.

BAZUNA to także imprezy towarzyszące. Przez wszystkie dni na miejscu imprezy trwać będzie Jarmark na Podgrodziu, oferujący miejscowe rękodzieło i kulinaria. We środę 27 czerwca staraniem partnera imprezy –

Kajakodajni – ruszy kajakowy Spływ na Bazunę. Przez całą imprezę w godzinach dziennych czynna będzie ekspozycja plenerowa Grodziska, zachęcając uczestników imprezy do zapoznania się z historią tego wyjątkowego miejsca. Wreszcie kącik ornitologiczny, przybliżający tajniki życia ptaków, wprowadzający w życie  ideę piosenki niesionej w górę skrzydlatym słowem.

Zapraszamy więc na trzydniowe, rozświetlone różnorodnymi barwami święto piosenki. Melodie, które w tych dniach oraz nocach w Grodzisku zapamiętamy wystarczą nam na długo, niosąc ze sobą uśmiech, pogodę ducha i radość.

*******************************************

Organizatorami przeglądu BAZUNA 2018 są:

 • Pomorskie Stowarzyszenie Kulturalno-Artystyczne BAZUNA
 • Studencki Klub Turystyczny Politechniki Gdańskiej FIFY
 • Grodzisko Owidz

Współorganizator:

 • Stowarzyszenie Absolwentów Politechniki Gdańskiej

W gronie Partnerów m.in.:

 • Stowarzyszenie Autorów ZAiKS
 • Firma VKA
 • Studio Reklamy GRAFITO
 • Totalizator Sportowy

Sponsor główny:

 • SSP Techno-Service sp. z o.o.

Patroni honorowi:

 • prof. Jacek Namieśnik, Rektor Politechniki Gdańskiej
 • Leszek Burczyk, Starosta Powiatu Starogard Gdański
 • Stanisław Połom, Wójt Gminy Starogard Gdański

Patronat medialny:

 • Telewizja Polska Oddział w Gdańsku
 • Radio Gdańsk
 • Dziennik Bałtycki
 • Czas Pomorza

*********************************************

www.bazuna.org.pl

www.facebook.bazuna/OTPPSBazuna

Co będzie na Bazunie w czerwcu 2018?

16 February 2018, 13:59

Dodatkowe atrakcje na Bazunie 2018: śpiewanie przy ognisku w piątek i sobotę – w nocy.

Integralnymi elementami Przeglądu Bazuna są dwa ogniska: piątkowe i sobotnie. Rozpoczęcie śpiewania przy ogniskach następuje po zakończeniu koncertów na scenie głównej, podane godziny są orientacyjne. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa także poza sceną. Z takiego wspólnego śpiewania nasza impreza w roku 1971 wzięła swój początek.

Ognisko – PIĄTKOWA NOC CZERWCOWA – integralna część programu Przeglądu BAZUNA 2018.

BAZUNA 2018_Noc czerwcowa — kopia_1

Zapraszamy po zakończeniu piątkowego koncertu nocnego, ok. godz. 1:30 (tolerancja możliwa).

Gospodarze muzyczni: zespół Jolly Roger oraz trio: Piotr Pieńkowski, Wojtek Lachowski i Ania Maćkowiak.

W trakcie ogniska zostanie uroczyście, chóralnie wykonana “Uwertura do pieśni o nocy czerwcowej” do słów Konstantego I. Gałczyńskiego i muz. Marii Ochimowskiej, ze szczególnym zaakcentowaniem słów: Ja jestem noc czerwcowa, z możliwością repetycji (wzorem “Hey Jude” The Beatles), możliwa wersja ambitna: w coraz wyższych tonacjach, aż do granicy wytrzymałości.


NA BAZUNĘ Z NAMIOTEM
POLE NAMIOTOWE NA TERENIE GRODZISKA OWIDZ PODCZAS PRZEGLĄDU “BAZUNA 2018”Na terenie Grodziska Owidz w czasie trwania przeglądu BAZUNA 2018 uruchomione zostanie wewnętrzne pole namiotowe o ograniczonej pojemności.Wcześniejsza rezerwacja: e-mail: konkurs@bazuna.org.pl, do dnia 15 czerwca 2018 r.Recepcja pola namiotowego będzie znajdować się w kasie Grodziska,w dniach imprezy będzie czynna w godz. 10 – 20. Osoby przybywające na Przegląd poza w.w. godzinamiproszone są o zgłoszenie do recepcji i meldunek o jak najwcześniejszej porze następnego dnia.


SPŁYW NA BAZUNĘ

kajaki_01

W dniach 27 – 29 czerwca br (środa – piątek) nasz Partner – Kajakodajnia – organizuje imprezę towarzyszącą – SPŁYW NA BAZUNĘ. Zgłoszenia i wszelkie informacje techniczne – kajakodajnia.pl, wydarzenie: https://www.facebook.com/events/682836558578602/

W siedzibie Kajakodajni – w Kolinczu, 1,2 km od Grodziska znajduje się pole namiotowe – baza dla uczestników spływu, także proponowane miejsce noclegowe dla uczestników Przeglądu przez cały czas jego trwania. Kontakt: kajakodajnia.pl. Zapraszamy!

POLE NAMIOTOWE w Kolinczu

Poza spływem kajakowym w dniach 27-29 czerwca Kajakodajnia udostępnia swoje pole namiotowe w Kolinczu, 1.2 km od Grodziska dla uczestników naszego Przeglądu. Informacje i kontakt – www.kajakodajnia.pl, z tej strony internetowej pochodzą załączone zdjęcia pola namiotowego.

POLE NAMIOTOWE Kolincz kajaki_02
POLE NAMIOTOWE Kolincz kajaki_03
POLE NAMIOTOWE Kolincz kajaki_04
POLE NAMIOTOWE Kolincz kajaki_05

GDZIE MOŻNA zatrzymać się w okolicy BAZUNY
Hotele
Ren“ hotel, restauracja
ul. Skarszewska 5

tel/fax 058 562 59 48
www.ren.com.pl

„Kociewie” hotel, restauracja
ul. Hallera 19 a
tel. 058 562 30 74

Centrum Bowling Club
ul. Hallera 19f

tel. 58 562 23 94
www.noclegi-cbc.stg.pl

„OSIR Rekord”

ul. Starogardzkich Olimpijczyków 1
tel. 058 562 40 05
fax 058 775 54 44
www.osir.com.pl

„Słoneczna”
Jagiełły 29
tel. 058 562 35 96
www.sloneczna.com


Kwatery

„Noclegi nad Wierzycą”
ul. Krąg 1d, 83-200 Starogard Gd.

tel. 58 561 18 76; 602 326 441
noclegi Starogard Gdański
www.noclegistarogard.pl

„Irga” Pokoje gościnne
ul. Jagodowa 10
tel. 601 948 921
www.irga-starogard-gdanski.superturystyka.pl

Kochanki” Leśniczówka
Nadleśnictwo Kochanki
tel. 058 562 28 26


Najbliższe okolice Starogardu

„Gramburg“ Hotel

Zblewo, ul. Chojnicka

tel. 058 588 45 47

www.hotel-gramburg.pl

Hubertus” Hotel

Rokocin

ul. Peplińskiego 8

tel. 058 563 09 82

www.hubertus.pl

„Kręgski Młyn”

Krąg 3

tel. 058 562 05 55

www.kremlyn.republika.pl

„Twardy Dół” Ośrodek Wypoczynkowy

Borzechowo

tel. 058 588 43 65

www.twardydol.pl

Amazonka” Zajazd

Sucumin 38a

tel. 058 563 76 59

„Kociewska” Karczma

Szpęgawsk

ul. Starogardzka 2

tel. 058 562 14 73

„Podolski” Zajazd

Rokocin 30 b

tel. 058 563 76 79

Pokoje gościnne GUCIO
Bernadeta Blok

Sobącz 8a, 83-420 Liniewo

tel: 694-353-847

e-mail:  bernadka.blok@wp.pl

Centrum Rehabilitacyjno – Rekreacyjne „Dobry Brat”
os. Dobry Brat 12

83-221 Osiek

tel. 58 582 12 21

www.dobrybrat.pl

Rezydencja Leśna „Jabłówko”
Jabłówko 45

tel. 562 18 08

www.rezydencjalesna.pl

Bazuna 2018 organizatorzy, patroni, partnerzy

Organizatorami Bazuny 2018 w przepięknym Owidzu – Grodzisku (Gmina Starogard Gdański) są:

Pomorskie Stowarzyszenie Kulturalno – Artystyczne “Bazuna”

logo_stow_bazuna

Studencki Klub Turystyczny Politechniki Gdańskiej FIFY (www.fify.pl)

skt_pg_fify_blacha_small

Grodzisko Owidz (www.owidz.pl)

owidz

Patronat honorowy

 • Prof. Jacek Namieśnik, Rektor Politechniki Gdańskiej  www.pg.edu.pl
pg_logo_small

 • Komitetowi organizacyjnemu przewodniczy – Marek Skowronek
 • Rzecznik Bazuny 2018 – Janusz Wikowski (j.wikowski@wp.pl)

Sponsor główny

SSP Techno-Service sp. z o.o.   http://ssp.technoservice.com.pl/

SSP_TECHNO-SERVICE_logo-poziom

Współorganizatorzy i partnerzyStowarzyszenie Absolwentów Politechniki Gdańskiejwww.sapg.pl

logo SA.PG niebieskikolor-1

Stowarzyszenie Autorów ZAiKShttps://zaiks.org.pl/

ZAiKS 1OOWARZYSZNIE_A-01_kolor ok

Totalizator Sportowyhttps://www.totalizator.pl/

LOTTO_znak_podst_walor_CMYK-page-001

Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptakówhttps://trojmiejskagrupaotop.weebly.com/

otop_poziome_rgb_na_biale_tlo_cr

Taurus – urządzenie formy Box Electronics  http://www.taurus-amp.pl/

Logo Taurus

Automexhttp://www.automex.auto.pl/

logo-automex-warsztat

Mikroautomatyka    http://www.mikro-automatyka.pl

Mikroautomatyka

Axis   https://www.axis.pl/

logo AXIS

Masters      http://masters.com.pl/pl/

Masters

Gdańskie Autobusy i Tramwaje     www.gait.pl

znak_GAiT_pl_v_1_RGB_L

Trójmiejski Park Krajobrazowy   http://tpkgdansk.pl/

TPK_bez_napisu

Reklama Pomorska   http://reklamapomorska.pl/

logoreklamapomorska

Fabryka Imprezy   http://fabryka-imprezy.pl/

fabryka imprezy1

Administracja Budynków   www.nieruchomosc.sopot.pl

Adm_Bud

Panorama Development   http://panorama.pl/

Panorama_tecza

Patronat medialny: RADIO GDAŃSK, TELEWIZJA GDAŃSK, CZAS POMORZA, DZIENNIK BAŁTYCKI

TVP3 2016
SONY DSC

CZAS POMORZA – Pomorski Portal Informacyjny

RG logo 2016
LOGO_DzBaltyckiBEZ

NASI PARTNERZY BYLI NA BAZUNIE

W obiektywie Janusza Wikowskiego

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

Komitet organizacyjny Bazuny 2018 (prawie w komplecie dotrwał do szczęśliwego finału)

Imprezy towarzyszące BAZUNIE:

 • JARMARK NA PODGRODZIU – na terenie Grodziska Owidz w sąsiedztwie widowni
 • Impreza towarzysząca – Spływ na Bazunę – 27 – 29 czerwca; kontakt: kajakodajnia.pl
 • W dniach imprezy Grodzisko Owidz zaprasza Uczestników do zwiedzania swych stałych ekspozycji.

www.bazuna.org.pl

www.facebook.com/OTPPSBazuna

www.owidz.pl


Korespondencja:
Z radością informujemy, iż przegląd BAZUNA 2018 swym honorowym patronatem objął Jego Magnificencja Rektor Politechniki Gdańskiej, prof. Jacek Namieśnik.

Z naszą Alma Mater przegląd piosenki BAZUNA związany jest od swych pierwszych lat, losy naszej imprezy są nieustannie, przez prawie pięć dekad połączone z losami Uczelni. Jesteśmy dumni, iż w skali ogólnopolskiej możemy reprezentować, na niwie piosenki, dorobek kulturalny akademickiego gdańskiego Wybrzeża.https://pg.edu.pl/

SPONSORZY

29 May 2017, 11:59

Partnerzy Główni

partner


Partnerzy

partnerzy 2

Sponsor złoty

złoty

Sponsor  srebrny

srebrny
logo renk A (CMYK) sm

Pomorskie Hurtowe Centrum Rolno-Spożywcze S.A. Renk

Sponsor brązowy

brazowy

Kącik Ornitologiczny na BAZUNIE
https://www.facebook.com/events/638881979784163/

Serdecznie zapraszamy do Kącika Ornitologicznego zorganizowanego przez Trójmiejską Grupę Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków.
Będą tam materiały edukacyjne, dla najmłodszych  kolorowanki, puzzle, gra – memory, możliwość uszycia małych ptaszków.
Zainteresowanym fotografowaniem ptaków Robert Kantecki chętnie opowie o swoich “fotołowach”.
TG OTOP jest fundatorem nagrody specjalnej za uskrzydlone – ptasie elementy w piosence.

Janina Woszczyńska

Śpiewnik
X
Nasz Facebook