Bazuna 2018
Organizatorzy Bazuny 2018
zapraszają do Owidza
46. Ogólnopolski Turystyczny Przegląd Piosenki Studenckiej B A Z U N A 2018 odbędzie się w dniach 29 czerwca (piątek) – 1 lipca 2018 r. (niedziela).
Organizatorami Bazuny 2018 w przepięknym Owidzu – Grodzisku (gmina Starogard Gdański) są: Studencki Klub Turystyczny Politechniki Gdańskiej FIFY, Pomorskie Stowarzyszenie Kulturalno – Artystyczne „Bazuna”, Grodzisko Owidz.
- Komitetowi organizacyjnemu przewodniczy – Marek Skowronek
- Rzecznik Bazuny 2018 – Janusz Wikowski
- INFORMACJE DLA MEDIÓW
W ramach harcerskiego cyklu ŚPIEWAJMY RAZEM w marcu 2016 r. zaplanowany
został wieczór w Starogardzie Gdańskim. Robocza wizyta w tym mieście,spotkanie z tamtejszym komendantem hufca Wojciechem Mokwą przyniosło, poza programem, wizytę w położonym na przedmieściu szczególnym miejscu – Grodzisku Owidz. To starosłowiańskie stanowisko, odrestaurowane w celach rekreacyjnych i edukacyjnych, zarazem instytucja kultury pielęgnująca słowiańskie tradycje. Dyrektor Grodziska, Magdalena Cholewa perspektywę organizacji Przeglądu od początku przyjęła z radością – już w ramach pierwszego spotkania, z niemal trzyletnim wyprzedzeniem, ustalony został termin – 29 czerwca – 1 lipca 2018 r.
Grodzisko na otwartym terenie w zakolu rzeki Wierzycy na swym obszarze zawierało pokaźnych rozmiarów scenę z masywną konstrukcją zadaszenia oraz amfiteatralną widownią ze stałymi ławkami. Tym samym istniała stała infrastruktura do imprezy naszej wielkości. Baza noclegowa i żywieniowa podzielona została między internat owidzkiego Technikum oraz trzy pobliskie lokalizacje hotelowe. Towarzyszącymi punktami programu były Jarmark na Podgrodziu oraz Spływ na Bazunę rzeką Wierzycą, we współpracy z pobliskim klubem kajakowym, z naszej strony temat ten pilotował zapalony kajakarz, Tadeusz Szypliński. W gronie partnerów powitaliśmy
Totalizator Sportowy oraz Gdańskie Autobusy i Tramwaje.
Intensywne przygotowania rozpoczęły się wiosną 2018 roku. W cyklu wizyt roboczych ustalono szczególny punkt programu – w sobotę o godz. 16.00, wzorem przywidzkiego jubileuszu, w kameralnej sali konferencyjnej PIOSENKI SPRZED LAT z zestawem rajdowych przebojów. To akustyczne wydarzenie, z tekstami piosenek obecnymi na ekranie, było sentymentalnym powrotem do początków studenckiego śpiewania, ciesząc się uznaniem uczestników, wśród nich obecni, także śpiewający, Maryla i Andrzej Mróz oraz Krzysztof Szczucki.
Tradycja ostatnich lat przyniosła piątkowym popołudniem blok harcerski, z udziałem uczestników ubiegłorocznego jubileuszu: Hufca Gdańsk-Śródmieście oraz zespołów Żywioły-Art i Liminis. Piątkowy wieczór i noc, wbrew niskiej temperaturze, obfitowały w mocne akcenty: „rockowy” laureat sprzed roku, Michał Pastuszak i Poławiacze Pereł, żywiołowy, latynoamerykański w rytmice Jerzy Filar ze swym trio oraz folkrockowa Caryna.
Sobota przyniosła powrót na naszą scenę, tym razem poetycko, Pawła Orkisza z zespołem oraz premierowy występ ambasadora piosenki poetyckiej w dynamicznym, różnorodnym zespołowym wydaniu – Lubelskiej Federacji Bardów. Już w trakcie występu zdecydowano o jej zaproszeniu na kolejną Jesień z Bazuną, na rok 2019. Sobotnią noc przypieczętował rockową formą piosenek morskich i turystycznych zespół EKT-Gdynia. Aura w sobotę byłą także chłodna, rozpogodzenie nastąpiło pod koniec niedzielnego koncertu laureatów.
Konkurs wyróżnił szczególnie formacje zespołowe: turystyczny Na Piątym Progu pod kierownictwem Zbyszka Rolniczaka, folkrockowy Eloheh (laur najlepszego wykonawcy), także z ludowymi akcentami Grzane Wino i satyryczny, żywiołowy duet Paraluzja. Po latach naszą imprezę odwiedzili: jako solistka, Kasia Abramczyk oraz łódzki Zakaz Wyprzedzania. Miejsce w werdykcie odnotował sektor harcerski – DH Gdańsk-Śródmieście, Żywioły-Art oraz Liminis, ten ostatni z laurem Nagrody Publiczności. Pamięć Staszka Wawrykiewicza, oddanego naszego przyjaciela, który odszedł na początku roku, została uczczona specjalną nagrodą – Kraina Serdeczności Staszka Wawrykiewicza – tego roku zainicjowaną, z zamiarem kontynuacji.
Tak, jak miało to miejsce w Sulęczynie, życzliwość, która nas w ramach przygotowań spotkała zaowocowała sprawną decyzją powrotu do Owidza, tym razem skierowaną na początek lipca 2021 roku.
Werdykt Jury Bazuny 2018
Jury 46. Przeglądu BAZUNA 2018 w składzie: Maja Skrętowska, Marzena Nowakowska, Maciej Rzeźnikowski, Jarosław Tomaszewski, Łukasz Nowak, Michał Miotke, Łukasz Majewski, Tomasz Salej, potykając się w starosłowiańskiej scenerii owidzkiego grodziska zgodnym starosłowiańskim chórem oświadcza:
- Najlepszym wykonawcą przeglądu BAZUNA 2018 obwołany został zespół Eloheh.
- Najlepsza interpretacja Przeglądu to Miejcie nadzieję, sł. Adam Asnyk, muz. Zbigniew Preisner, w wykonaniu Kingi Wylęgły.
- Nagrodę Specjalną im. Jacka i Janka Stefańskich otrzymuje Kasia Abramczyk.
- Nagrodę Kraina Serdeczności Staszka Wawrykiewicza otrzymują Żeglarze Odważnego Serca.
- Nagroda Ornitologiczna, za element uskrzydlony – ex aequo Zakaz Wyprzedzania – Samborock i Na Piątym Progu – Prognoza pogody na życie.
- Nagroda im. Józka Kanieckiego dla indywidualności muzycznej – duet Paraluzja.
- Nagroda Fundacji Sopockie Korzenie za wyraz rockowy – Zakaz Wyprzedzania.
- Nagroda Studenckiego Klubu Turystycznego Politechniki Gdańskiej FIFY – zespół Na Piątym Progu za piosenkę Prognoza pogody na życie.
- Nagrodę zespołu Latający Dywan za wątek baśniowy otrzymuje zespół Grzane Wino.
- Zaproszenie na 51. OTGPS uzyskują Eloheh, Na Piątym progu oraz cała publiczność przeglądu Bazuna.
- Zaproszenie na lubelski Przegląd STROJNE W BIEL uzyskuje Paweł Melnarowicz.
- Nagrodę Publiczności uzyskuje Harcerska Grupa Artystyczna LIMINIS.
Jury przyznało następujące wyróżnienia (adresat + przedmiot)
- DH Gdańsk – Śródmieście – za harcerską atmosferę wiernie oddaną w piosence
- duet Paraluzja – za aktorski wyraz w piosence
- ciechanowskie środowisko harcerskie, reprezentowane przez zespół Żywioły-Art za pracę muzyczno-Instruktorską
- Mieczysław Dzikowski – za twórcze kształtowanie kwidzyńskiego zagłębia piosenki
- Krzysztof Karasiński – wyróżnienie za teksty
- dla instrumentalisty – Piotr Zapart, gitarzysta zespołu Grzane Wino
Wykonawcy BAZUNY 2018
26 July 2017, 12:05Przybliżamy sylwetki Wykonawców tegorocznej, 46. BAZUNY. Na początek imprezy, w piątek 29 czerwca 2018 r. o godz. 15.00 wystąpią Cztery Pory Miłowania
Wykonawcy bloku harcerskiego ŚPIEWAJMY RAZEM w ramach tegorocznego Przeglądu – Harcerska Grupa Artystyczna “Liminis” z Kamiennej Góry
W bloku ŚPIEWAJMY RAZEM wystąpi także ciechanowski Żywioły ART. Zwróćmy uwagę – Harcerska Grupa Artystyczna “Liminis” wykonuje piosenkę zatytułowaną Żywioły, może zatem połączenie twórczych sił na scenie? Jakie Wasze opinie?
Trzeci wykonawca bloku Śpiewajmy Razem w ramach 46. BAZUNY, start w piątek 29 czerwca ok. godz. 15.30 – Hufiec ZHP Gdańsk-Śródmieście im. Alfa Liczmańskiego
https://www.facebook.com/gdansk.srodmiescie/videos/1504824092913725/
Kolejny wykonawca koncertu piątkowego – Michał Pastuszak i Poławiacze Pereł, Dęblin. Na filmie zarejestrowana piosenka laureatka przeglądu BAZUNA 2017, wykonanie w studiu koncertowym im. Tadeusza Nalepy, Polskie Radio Rzeszów
Kolejnym wykonawcą piątkowego koncertu przeglądu BAZUNA 2018 będzie duet Maryla i Andrzej Mróz. Pionierzy studenckiego turystycznego śpiewania, na nasz Przegląd po raz pierwszy zawitali w roku 2005, śpiewając piosenki o górach na scenie usytuowanej… na wodzie. Od tej pory występują u nas regularnie.
Grupa „Bez hałasu” to muzyczne trio z Kędzierzyna-Koźla. Ekipa promuje swoją płytę pt. „Aniołowie bluesa grają”. Krążek zawiera dziesięć kompozycji autorstwa Romka Kinzla. Oprócz niego w składzie grupy są jeszcze Dawid Bielas i Henryk Vogt.Grupa „Bez hałasu” ma być odskocznią od tego co było i sposobem na to, aby dalej robić dobrą muzykę, ale już w łagodniejszym wydaniu. Wokalistą ekipy „Bez hałasu” jest Dawid Bielas. Autorem muzyki i tekstów jest Roman Kinzel.
Grupa „Bez hałasu”
DOJAZD I KOMUNIKACJA
16 May 2018, 9:35WAŻNA INFORMACJA dla przyjeżdżających do Starogardu Gdańskiego drogą PKS i chcących skorzystać z komunikacji MZK Starogard Gd. na trasie do Owidza.W związku z robotami drogowymi autobusy PKS z Gdańska zamiast przy przystanku przy ul. Gdańskiej przy dw. PKS Starogard zatrzymują się 200 m dalej, przy przystanku Nadleśnictwo. Należy po wyjściu na w.w. przystanku cofnąć się ulicą Gdańską ok. 200 m do dworca PKS i odnaleźć wg mapki przystanek MZK pod nazwą PKP.
Jak dojechać do Starogardu Gdańskiego
- PKP – rozkład www.pkp.pl
- PKS – www.rozklady.com.pl
NOCLEGI DLA WIDZÓW
POLE NAMIOTOWE NA TERENIE GRODZISKA OWIDZ PODCZAS PRZEGLĄDU “BAZUNA 2018”
Na terenie Grodziska Owidz w czasie trwania przeglądu BAZUNA 2018
uruchomione zostanie wewnętrzne pole namiotowe o ograniczonej
pojemności.
Recepcja pola namiotowego będzie znajdować się w kasie Grodziska,
w dniach imprezy będzie czynna w godz. 10 – 20. Osoby przybywające na
Przegląd poza w.w. godzinami proszone są o zgłoszenie do recepcji i
meldunek o jak najwcześniejszej porze następnego dnia.
POLE NAMIOTOWE w Kolinczu
Poza spływem kajakowym w dniach 27-29 czerwca Kajakodajnia udostępnia
swoje pole namiotowe w Kolinczu, 1,2 km od Grodziska dla uczestników
naszego Przeglądu. Informacje i kontakt – www.kajakodajnia.pl, z tej
strony internetowej pochodzą załączone zdjęcia pola namiotowego.
Bazuna 2018 – Konkurs
10 July 2017, 11:11Przegląd piosenki Bazuna w swym zamyśle powstał jako sceniczny obraz turystycznego szlaku, niosący z sobą ideę wspólnego śpiewania, przeniesionego z wędrownych plenerów i nocnych ognisk w światło sceny.
Już od początkowych lat imprezie postawione zostały dwa cele: szeroka panorama piosenki – śpiewnika turystycznych tras oraz promocja piosenek nowych, w zamiarze wzbogacenia tego zbioru. Tym samym konkurs piosenki przeglądu Bazuna był kontynuacją znakomitej rajdowej atmosfery, zabawy i wspólnej radości, nigdy nie stwarzając pozorów wyścigu o laury, zażartego współzawodnictwa o sukces. Szeroki werdykt najczęściej obejmował liczną grupę wykonawców, różnicując jedynie nagrody główne oraz wyróżnienia, zawierając szeroki zestaw piosenek w równorzędnej tzw. złotej dwudziestce piosenek laureatek.Z biegiem lat poszerzyły się ramy imprezy – od stricte turystycznych melodii zakres objął poezję śpiewaną, formy kabaretowe, piosenkę morską oraz w stylu country i folk, nawet rockową balladę. Pozostał akustyczny, folkowy wyróżnik odnośnie większości wykonywanego repertuaru, konieczność wykonania go w całości na żywo. Pozostało także to wspomniane – szeroki zakres werdyktu, ujmujący liczną grupę zauważonych przez jury wykonawców, wykonań utworów, szczególnych cech występu.
Brak w naszej imprezie atrybutów “festiwalu o laury” o “wyścigowym” charakterze, brak punktowanych miejsc na podium.
Liczne grono uczestników koncertów laureatów rozgraniczone jest obecną w werdykcie gradacją: nagrody główne – wyróżnienia. Charakter naszego konkursu, obecny w imprezie od lat, zauważany jest przez uczestników, traktowany jako zachęta do uczestnictwa, w miejsce rywalizacji – do wspólnego bycia ze sobą.Nagrodami głównymi przeglądu BAZUNA są:
- – tytuł najlepszego wykonawcy (solisty bądź zespołu), w razie kilku kandydatur wyróżnienie tych pozostałych
- – tytuł Rajdowej Piosenki Roku za utwór o szczególnych walorach turystycznego przeboju
- – najlepsza interpretacja piosenki znanej
- – Nagroda PublicznościTreść werdyktu nieodmiennie i tradycyjnie stanowi:
– tzw. złota dwudziestka piosenek laureatek (to nazwa własna, liczba jest orientacyjna, w zależności od roku)
– zestaw wyróżnień, przyznawanych z określonym, wskazanym w werdykcie pretekstem
– zestaw nagród specjalnych, dedykowanych, one stanowią koloryt imprezy, część z nich przyznawanych decyzją grona – kapituły, obecnie mamy ich kilka: - * nagroda im. Józka Kanieckiego dla indywidualności muzycznej
* nagroda im. Jacka i Janka Stefańskich
* nagroda za uskrzydlony – ptasi motyw w piosence
* nagroda zespołu latający Dywan za watek baśniowy
* Kraina Serdeczności Staszka Wawrykiewicza
* nagroda klubu FIFY za wątek turystyczny
* zaproszenia do konkursów imprez zaprzyjaźnionych
Bogaty werdykt – nasz wyróżnik – jest znakiem imprezy przyjaznej, z zaproszeniem przede wszystkim do wspólnej zabawy przy piosence. Właśnie w tym miejscu – pozornej sposobności do walki o sukces – chodzi nam o utrwalenia świadomości, że piosenka jest przede wszystkim sposobem na urocze spędzenie czasu razem, więcej: sposobem na życie, zaakcentowaniem, że w śpiewanych słowach możemy odnaleźć swe własne przemyślenia, poszukiwania, rozterki i sposób wyjścia z nich z radosną, uśmiechniętą twarzą.
Zgłoszenia do konkursu przeglądu BAZUNA 2018 przyjmowane są do 20 VI 2018 r.
Zgłoszenie powinno zawierać:
- skład zespołu i instrumentarium
- kontakt – nr telefonu i e-mail
- zapotrzebowanie techniczne (liczba mikrofonów, wejść liniowych, inne – specjalne)
- teksty dwóch piosenek, przy każdej z nich należy podać autorów słów i muzyki oraz akordy gitarowe podstawowej linii melodycznej
- nagranie konkursowych piosenek – elektronicznie, format mp3 (nie jest wymagane nagranie studyjne)
Akompaniament piosenek musi być wykonany w konkursie na żywo. Dopuszczalne są instrumenty klawiszowe (bez ścieżki programowanej) i perkusja.
Całość zgłoszenia należy wysłać elektronicznie pod adres: konkurs@bazuna.org.pl (włącznie z nagraniem muzycznym).Prosimy o przesłanie tekstów piosenek w postaci jednostronicowego pliku wg załączonego formatu, wysłanie wraz ze zgłoszeniem, z nazwą Zespołu / nazwiskiem w nazwie pliku: B2018_teksty_Nazwa_Wykonawcy.docPlan sceny prosimy nadsyłać wykorzystując załączony wzór: B2018_rider_Nazwa_Wykonawcy.doc
Istnieje możliwość nadesłania tekstów i nagrań większej liczby piosenek, z sugestią dotyczącą wyboru utworów konkursowych z naszej strony. Na podstawie zgłoszeń na bieżąco prowadzona jest kwalifikacja.
Stosowany jest system nominacji – laureaci wybranych przeglądów i festiwali uzyskują zaproszenie do konkursu bez wstępnej kwalifikacji. Od tych Wykonawców oczekujemy także pełnego zgłoszenia, bez wymaganego nagrania (jedynie opcjonalnie).Pobierz – RiderPobierz – Teksty
Nominacje do konkursu przeglądu BAZUNA 2018 – uzyskane z innych imprez
Poniżej wykaz, kompletowany od lipca 2017 r.,Wymienieni Wykonawcy proszeni są o nadesłanie zgłoszenia,zgodnie z zasadami podanymi na stronie bazuna.org.pl, zakładka: BAZUNA 2018, KONKURS
- Córas & Papas
- W-O-W-A
- Teatr Piosenki Młyn
(Yapa, Łódź)
- Andżelika Witusińska
(Szałamaja, Kwidzyn)
- Bez Hałasu
- Dlaczego Nie
(Nocnik, Łęczyca)
- Outsiders
- Namotane
(Rawa Gra Szanty, Rawa Mazowiecka)
- Duet Swosza & Spałek
- Tomasz Olesiński
(Kropka, Głuchołazy)
- Grzane Wino
- Mimo Wszystko
(Natchnieni Bieszczadem, Cisna)
- Jacek Stęszewski
- Natalia Kaczorowska
(Wędrowny Przegląd Piosenki POLANA)
- Grzegorz Grunwald
- Tomasz Sawicki
- Nieporozumienie(Giełda, Szklarska Poręba)
- Marzena Nabagło i Adam Centnar
- Paraluzja(Danielka, Ujsoły)
- Joanna Krycka / Andrzej Brzozowski
- Mirka Szawińska Band(Wrzosowisko, Kędzierzyn-Koźle
Adrian Kieroński
Dawid Gębala(Bakcynalia, Lublin)
Krzysztof Karasiński(Strojne w Biel, Lublin)
Bazuna w obiektywie Janusza Wikowskiego:
Bazuna w obiektywie Janusza Wikowskiego:
BAZUNA 2018 zaprasza do Grodziska Owidz – 29 czerwca – 1 lipca 2018 r.
11 May 2018, 12:43
Ogólnopolski Turystyczny Przegląd Piosenki Studenckiej BAZUNA został zainicjowany w roku 1971 przez akademicki krąg śpiewających turystów skupiony przy Politechnice Gdańskiej. Powszechne w latach 60. studenckie śpiewanie na szlaku na przełomie dekad zyskało swój obraz sceniczny. Inauguracyjne edycje gdańskie stały się przyczynkiem do prawdziwie turystycznej formuły imprezy – wędrówki miejsca występów z roku na rok, przemierzanie wraz z koncertową sceną, niczym wielka śpiewająca orkiestra, uroczych zakątków Pomorza. Jest to jedyna w Polsce formuła imprezy wędrującej, o prawdziwie rajdowo-turystycznej regule, pokonująca na przestrzeni lat znaczące odległości.
Piosenka rajdowa, przeniesiona wprost z turystycznego szlaku na scenę dominowała na imprezie w jej początkowych latach. Z biegiem czasu Przegląd stał się szerokim muzycznym forum – od wielogłosowych harmonii, poprzez brzmienia folk, ballady rockowe i formy kabaretowe po piosenkę autorską i poezję śpiewaną. Wyróżnikiem imprezy do dziś jest piosenka – w prosty sposób podana, możliwa pod sceną do zanucenia, zaśpiewania, czasem do rytmicznego tańca. Do dziś obecny jest motyw rajdowy – niejeden utwór przywołujący melodią i słowami górski szlak, wędrówkę i rajdowe ognisko.
Miejscem tegorocznej, 46. BAZUNY jest zrekonstruowane Grodzisko Owidz k. Starogardu Gdańskiego. To piękny plener służący sezonowemu wypoczynkowi rodzinnemu, siedziba Muzeum Mitologii Słowiańskiej, miejsce wydarzeń rekonstruujących życie i kulturę sprzed wieków. Przestronny amfiteatr, ozdobiony zjawiskową scenografią stanie się miejscem występów, trwających od piątkowego popołudnia, z przerwami, do wczesnych popołudniowych godzin w niedzielę. Po występach piątkowych i sobotnich, już po północy, wspólne śpiewanie kontynuowane będzie przy ognisku.
W programie obecne będą dwa motywy, zaakcentowane w ubiegłorocznym jubileuszu 45-lecia imprezy w Przywidzu. Piosenka harcerska, w ramach bloku ŚPIEWAJMY RAZEM zabrzmi w piątek 29 czerwca ok. godz. 15.30. W sobotę 30 czerwca o godz. 16.00 w sali konferencyjnej Grodziska pojawią się PIOSENKI SPRZED LAT – sprzed półwiecza, z kart reedytowanego w roku 2017 Śpiewnika Sucharka, w śpiewającej grupie obecny będzie Redaktor – Zygfryd “Sucharek” Kwiatkowski.
Konkurs piosenki – stały element imprezy – odbędzie się w sobotę 30 czerwca w dwóch turach: o godz. 10.00 i 13.00, część konkursowa zwieńczona zostanie koncertem laureatów w niedzielę o godz. 12.00. Werdykt, tradycyjnie, nie przyznaje czołowych miejsc na “podium”, honorując liczną grupę wykonawców oraz odrębnie piosenki, wyłaniając tzw. złotą dwudziestkę piosenek laureatek wraz z Rajdową Piosenką Roku. Głównymi punktami werdyktu są: tytuł najlepszego wykonawcy, najlepsza piosenka – interpretacja oraz Nagroda Publiczności. Szereg nagród dedykowanych uzupełnia treść protokołu, w roku bieżącym nową nagrodą jest “Kraina serdeczności Staszka Wawrykiewicza” upamiętniająca wieloletniego uczestnika naszego śpiewającego kręgu.
Koncerty wieczorno-nocne tegorocznej BAZUNY to stylistyczny kalejdoskop, prezentujący szeroki krąg piosenki. Wśród wykonawców koncertów galowych uznane już Słodki Całus od Buby i Bez Jacka, pamiętani od lat Jerzy Filar i Bogusław Nowicki z nowymi płytami, w turystyczno-poetyckim przekroju krakowski bard Paweł Orkisz, poetycka Lubelska Federacja Bardów oraz porywający do tańca piosenką w łagodnej rockowej aranżacji EKT-Gdynia. Niedzielny poranek w folkowym nastroju otworzy zespół Latający Dywan.
BAZUNA to także imprezy towarzyszące. Przez wszystkie dni na miejscu imprezy trwać będzie Jarmark na Podgrodziu, oferujący miejscowe rękodzieło i kulinaria. We środę 27 czerwca staraniem partnera imprezy –
Kajakodajni – ruszy kajakowy Spływ na Bazunę. Przez całą imprezę w godzinach dziennych czynna będzie ekspozycja plenerowa Grodziska, zachęcając uczestników imprezy do zapoznania się z historią tego wyjątkowego miejsca. Wreszcie kącik ornitologiczny, przybliżający tajniki życia ptaków, wprowadzający w życie ideę piosenki niesionej w górę skrzydlatym słowem.
Zapraszamy więc na trzydniowe, rozświetlone różnorodnymi barwami święto piosenki. Melodie, które w tych dniach oraz nocach w Grodzisku zapamiętamy wystarczą nam na długo, niosąc ze sobą uśmiech, pogodę ducha i radość.
*******************************************
Organizatorami przeglądu BAZUNA 2018 są:
- Pomorskie Stowarzyszenie Kulturalno-Artystyczne BAZUNA
- Studencki Klub Turystyczny Politechniki Gdańskiej FIFY
- Grodzisko Owidz
Współorganizator:
- Stowarzyszenie Absolwentów Politechniki Gdańskiej
W gronie Partnerów m.in.:
- Stowarzyszenie Autorów ZAiKS
- Firma VKA
- Studio Reklamy GRAFITO
- Totalizator Sportowy
Sponsor główny:
- SSP Techno-Service sp. z o.o.
Patroni honorowi:
- prof. Jacek Namieśnik, Rektor Politechniki Gdańskiej
- Leszek Burczyk, Starosta Powiatu Starogard Gdański
- Stanisław Połom, Wójt Gminy Starogard Gdański
Patronat medialny:
- Telewizja Polska Oddział w Gdańsku
- Radio Gdańsk
- Dziennik Bałtycki
- Czas Pomorza
*********************************************
www.facebook.bazuna/OTPPSBazuna
Co będzie na Bazunie w czerwcu 2018?
16 February 2018, 13:59
Dodatkowe atrakcje na Bazunie 2018: śpiewanie przy ognisku w piątek i sobotę – w nocy.
Integralnymi elementami Przeglądu Bazuna są dwa ogniska: piątkowe i sobotnie. Rozpoczęcie śpiewania przy ogniskach następuje po zakończeniu koncertów na scenie głównej, podane godziny są orientacyjne. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa także poza sceną. Z takiego wspólnego śpiewania nasza impreza w roku 1971 wzięła swój początek.
Ognisko – PIĄTKOWA NOC CZERWCOWA – integralna część programu Przeglądu BAZUNA 2018.
Zapraszamy po zakończeniu piątkowego koncertu nocnego, ok. godz. 1:30 (tolerancja możliwa).
Gospodarze muzyczni: zespół Jolly Roger oraz trio: Piotr Pieńkowski, Wojtek Lachowski i Ania Maćkowiak.
W trakcie ogniska zostanie uroczyście, chóralnie wykonana “Uwertura do pieśni o nocy czerwcowej” do słów Konstantego I. Gałczyńskiego i muz. Marii Ochimowskiej, ze szczególnym zaakcentowaniem słów: Ja jestem noc czerwcowa, z możliwością repetycji (wzorem “Hey Jude” The Beatles), możliwa wersja ambitna: w coraz wyższych tonacjach, aż do granicy wytrzymałości.
NA BAZUNĘ Z NAMIOTEM
POLE NAMIOTOWE NA TERENIE GRODZISKA OWIDZ PODCZAS PRZEGLĄDU “BAZUNA 2018”Na terenie Grodziska Owidz w czasie trwania przeglądu BAZUNA 2018 uruchomione zostanie wewnętrzne pole namiotowe o ograniczonej pojemności.Wcześniejsza rezerwacja: e-mail: konkurs@bazuna.org.pl, do dnia 15 czerwca 2018 r.Recepcja pola namiotowego będzie znajdować się w kasie Grodziska,w dniach imprezy będzie czynna w godz. 10 – 20. Osoby przybywające na Przegląd poza w.w. godzinamiproszone są o zgłoszenie do recepcji i meldunek o jak najwcześniejszej porze następnego dnia.
SPŁYW NA BAZUNĘ
W dniach 27 – 29 czerwca br (środa – piątek) nasz Partner – Kajakodajnia – organizuje imprezę towarzyszącą – SPŁYW NA BAZUNĘ. Zgłoszenia i wszelkie informacje techniczne – kajakodajnia.pl, wydarzenie: https://www.facebook.com/events/682836558578602/
W siedzibie Kajakodajni – w Kolinczu, 1,2 km od Grodziska znajduje się pole namiotowe – baza dla uczestników spływu, także proponowane miejsce noclegowe dla uczestników Przeglądu przez cały czas jego trwania. Kontakt: kajakodajnia.pl. Zapraszamy!
POLE NAMIOTOWE w Kolinczu
Poza spływem kajakowym w dniach 27-29 czerwca Kajakodajnia udostępnia swoje pole namiotowe w Kolinczu, 1.2 km od Grodziska dla uczestników naszego Przeglądu. Informacje i kontakt – www.kajakodajnia.pl, z tej strony internetowej pochodzą załączone zdjęcia pola namiotowego.
GDZIE MOŻNA zatrzymać się w okolicy BAZUNY
Hotele
„Ren“ hotel, restauracja
ul. Skarszewska 5
tel/fax 058 562 59 48
www.ren.com.pl
„Kociewie” hotel, restauracja
ul. Hallera 19 a
tel. 058 562 30 74
Centrum Bowling Club
ul. Hallera 19f
tel. 58 562 23 94
www.noclegi-cbc.stg.pl
„OSIR Rekord”
ul. Starogardzkich Olimpijczyków 1
tel. 058 562 40 05
fax 058 775 54 44
www.osir.com.pl
„Słoneczna”
Jagiełły 29
tel. 058 562 35 96
www.sloneczna.com
Kwatery
„Noclegi nad Wierzycą”
ul. Krąg 1d, 83-200 Starogard Gd.
tel. 58 561 18 76; 602 326 441
noclegi Starogard Gdański
www.noclegistarogard.pl
„Irga” Pokoje gościnne
ul. Jagodowa 10
tel. 601 948 921
www.irga-starogard-gdanski.superturystyka.pl
„Kochanki” Leśniczówka
Nadleśnictwo Kochanki
tel. 058 562 28 26
Najbliższe okolice Starogardu
„Gramburg“ Hotel
Zblewo, ul. Chojnicka
tel. 058 588 45 47
www.hotel-gramburg.pl
“Hubertus” Hotel
Rokocin
ul. Peplińskiego 8
tel. 058 563 09 82
www.hubertus.pl
„Kręgski Młyn”
Krąg 3
tel. 058 562 05 55
www.kremlyn.republika.pl
„Twardy Dół” Ośrodek Wypoczynkowy
Borzechowo
tel. 058 588 43 65
www.twardydol.pl
„Amazonka” Zajazd
Sucumin 38a
tel. 058 563 76 59
„Kociewska” Karczma
Szpęgawsk
ul. Starogardzka 2
tel. 058 562 14 73
„Podolski” Zajazd
Rokocin 30 b
tel. 058 563 76 79
Pokoje gościnne GUCIO
Bernadeta Blok
Sobącz 8a, 83-420 Liniewo
tel: 694-353-847
e-mail: bernadka.blok@wp.pl
Centrum Rehabilitacyjno – Rekreacyjne „Dobry Brat”
os. Dobry Brat 12
83-221 Osiek
tel. 58 582 12 21
www.dobrybrat.pl
Rezydencja Leśna „Jabłówko”
Jabłówko 45
tel. 562 18 08
www.rezydencjalesna.pl
Bazuna 2018 organizatorzy, patroni, partnerzy
Organizatorami Bazuny 2018 w przepięknym Owidzu – Grodzisku (Gmina Starogard Gdański) są:
Pomorskie Stowarzyszenie Kulturalno – Artystyczne “Bazuna”
Studencki Klub Turystyczny Politechniki Gdańskiej FIFY (www.fify.pl)
Grodzisko Owidz (www.owidz.pl)
Patronat honorowy
- Prof. Jacek Namieśnik, Rektor Politechniki Gdańskiej www.pg.edu.pl
- Leszek Burczyk, starosta Powiatu Starogard Gdański http://powiatstarogard.pl/pl
- Stanisław Połom, wójt Gminy Starogard Gdański http://ugstarogard.pl/
- Komitetowi organizacyjnemu przewodniczy – Marek Skowronek
- Rzecznik Bazuny 2018 – Janusz Wikowski (j.wikowski@wp.pl)
Sponsor główny
SSP Techno-Service sp. z o.o. http://ssp.technoservice.com.pl/
Współorganizatorzy i partnerzyStowarzyszenie Absolwentów Politechniki Gdańskiejwww.sapg.pl
Stowarzyszenie Autorów ZAiKShttps://zaiks.org.pl/
Totalizator Sportowyhttps://www.totalizator.pl/
Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptakówhttps://trojmiejskagrupaotop.weebly.com/
Taurus – urządzenie formy Box Electronics http://www.taurus-amp.pl/
Automexhttp://www.automex.auto.pl/
Mikroautomatyka http://www.mikro-automatyka.pl
Axis https://www.axis.pl/
Masters http://masters.com.pl/pl/
Gdańskie Autobusy i Tramwaje www.gait.pl
Trójmiejski Park Krajobrazowy http://tpkgdansk.pl/
Reklama Pomorska http://reklamapomorska.pl/
Fabryka Imprezy http://fabryka-imprezy.pl/
Administracja Budynków www.nieruchomosc.sopot.pl
Panorama Development http://panorama.pl/
Patronat medialny: RADIO GDAŃSK, TELEWIZJA GDAŃSK, CZAS POMORZA, DZIENNIK BAŁTYCKI
CZAS POMORZA – Pomorski Portal Informacyjny
NASI PARTNERZY BYLI NA BAZUNIE
W obiektywie Janusza Wikowskiego
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
Komitet organizacyjny Bazuny 2018 (prawie w komplecie dotrwał do szczęśliwego finału)
Imprezy towarzyszące BAZUNIE:
- JARMARK NA PODGRODZIU – na terenie Grodziska Owidz w sąsiedztwie widowni
- Impreza towarzysząca – Spływ na Bazunę – 27 – 29 czerwca; kontakt: kajakodajnia.pl
- W dniach imprezy Grodzisko Owidz zaprasza Uczestników do zwiedzania swych stałych ekspozycji.
Korespondencja:
Z radością informujemy, iż przegląd BAZUNA 2018 swym honorowym patronatem objął Jego Magnificencja Rektor Politechniki Gdańskiej, prof. Jacek Namieśnik.
Z naszą Alma Mater przegląd piosenki BAZUNA związany jest od swych pierwszych lat, losy naszej imprezy są nieustannie, przez prawie pięć dekad połączone z losami Uczelni. Jesteśmy dumni, iż w skali ogólnopolskiej możemy reprezentować, na niwie piosenki, dorobek kulturalny akademickiego gdańskiego Wybrzeża.https://pg.edu.pl/
SPONSORZY
29 May 2017, 11:59
Partnerzy Główni
Partnerzy
Sponsor złoty
Sponsor srebrny
Pomorskie Hurtowe Centrum Rolno-Spożywcze S.A. Renk
Sponsor brązowy
Kącik Ornitologiczny na BAZUNIE
https://www.facebook.com/events/638881979784163/
Serdecznie zapraszamy do Kącika Ornitologicznego zorganizowanego przez Trójmiejską Grupę Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków.
Będą tam materiały edukacyjne, dla najmłodszych kolorowanki, puzzle, gra – memory, możliwość uszycia małych ptaszków.
Zainteresowanym fotografowaniem ptaków Robert Kantecki chętnie opowie o swoich “fotołowach”.
TG OTOP jest fundatorem nagrody specjalnej za uskrzydlone – ptasie elementy w piosence.
Janina Woszczyńska