muzyka, poezja, podróże – ludzie…

49. Ogólnopolski Turystyczny Przegląd Piosenki Studenckiej

BAZUNA 2021

01-04 lipca 2021 r.

Koncerty zarejestrowane i transmitowane na kanale
CAŁOROCZNA BAZUNA:

Program szczegółowy koncertów z linkami do kanału
CAŁOROCZNA BAZUNA na YouTube.
Koncerty na żywo są w przygotowaniu.

**************************************************************************
czwartek 1 lipca 2021r.
KONCERT POWITALNY

**************************************************************************
Marta Śliwa – śpiewająco koncert 2021
Break yer bones, Rosie O! – Męski Chór Szantowy ZAWISZA CZARNY
Przepis na piosenkę
Śpiewajmy Razem – Kartuzy
Ebanakoma
Jakub Paluszkiewicz koncert 2021
Zdzisław Chełkowski dla BAZUNY
Jan Błyszczak Mufka koncert 2021
Zbigniew Rolniczak – koncert 2021
Studio Piosenki CK Zamek Poznań (Andrzej Ciborski, Joanna Pilarska, Ada Mańczak)
Szanta Claus Festiwal, Poznań
Pod Wiatr – koncert 2021
Tomek Trust i Annie koncert 2021
Zielony Szlak koncert 2021
W piosence cały mój świat – marzec, Blues Club, Gdynia
Grzegorz Bukała koncert 2021
Bożena Spryńska
Dreaming Owl Design
Panwiosna – Marek Majewski
Piotr Bandurka koncert 2021
Śpiewajmy Razem – Wejherowo
Mariusz „Kudłaty” Poświątny koncert 2021
Rajd dookoła świata – grupa BI, 1976
Pogodnie z Piosenką w klubie Bolek i Lolek
Sklep z Ptasimi Piórami
Łagodne Granie
Wędrówki Beaty i Marka
Andrzej Kałamaja – koncert 2021
Poetyckie MMA
Nasze melodie – zespół Wagabundy
Szczecińskie Śpiewanki Turystyczne
Grzegorz Marchowski koncert 2021
Ewelina Marciniak
Ballady Leonarda Cohena – Paweł Orkisz z zespołem – koncert 2021
Apolinary POlek – koncert 2021
Plecak – Festiwal Piosenki Nowej w Radomsku
Przemysław Bielawa – koncert 2021
Janusz Strąkowski – koncert 2021
Wacław Nowicki z zespołem – koncert 2021
Celina i Jarek
Zawód: Poeta Piosenki w gdyńskim Caffe Anioł
Mietek Blues Band
Wiktoria i Maciej Kałamarscy
jasiu – Jan Wietrzycki
Pomidory
Bez Zgrzytu
Otwarta Przestrzeń Światłownia – Bydgoszcz
Świat wykuty w stali – Adam Stachowicz
Sierakowicka Sobótka
Śpiewajmy Razem – Lębork
Bez trzeciej – Ciąg Dalszy Nastąpił
Anielskie Śpiewanie (gdyńska deguStacja)
**************************************************************************
piątek 2 lipca 2021r.
KONKURS
**************************************************************************
Bogdan „Balast” Balcerzak
Wojciech „Biesiad” Biesiadecki
Ciąg Dalszy Nastąpił
Grasz sam
JFA Grześ
Wiktoria i Maciej Kałamarscy
Między Strunami
Nocą Umówieni
Maciej Roszak
Trójfazowi
Bez Zgrzytu
Marek Biniek
Cztery Piąte
Igły i Liście
Lesław Józefowicz
Klub Piosenki A PRIORI
Tomasz Motyka
Nutabene
The Waterforge
Grzegorz Walczak
Błękitny Autobus
Dobre Sobie
jasiu – Jan Wietrzycki
Konstelacje
Niezbędny Balast
Peron Wędrowny
Roman Tkaczyk
Z Tylu Chmur
**************************************************************************
KONCERT PIĄTKOWY
**************************************************************************
Natalia Grosiak
Jan i Klan
Dotknąć bazuny
Wdzydze – odsłona pierwsza
**************************************************************************
POWITANIE REKTORSKIE prof. Krzysztof Wilde – J. M. Rektor Politechniki Gdańskiej p. Krzysztof Dolny – Przewodniczący Stowarzyszenia Absolwentów PG i p. Ryszard Markowski – Stowarzyszenie Absolwentów PG
**************************************************************************
POLITECHNIKA GDAŃSKA – GENIUS LOCI
Piosenka o tym jak to jest – kaVka, 2004
Marek Andrzejewski – moja droga
Wpław – Adam Drąg z przyjaciółmi, 1975
**************************************************************************
Waldemar Mieczkowski z zespołem – na żywo
Grodzisko Owidz
Jurek Filar i przyjaciele
Projekt Laureaci
Dlaczego Nie
Fabryka snów (w mieście Łódź) – Coffeina, 2005
Muzyczne nitki Łodzi
Grupa Nijak
Żeby Nie Piekło
Przejście
**************************************************************************
4razywroku na żywo
Festiwal Poznański
U Studni – koncert 2021
Tadeusz Woźniak
**************************************************************************
Słodki Całus od Buby – na żywo
Powroty II – Smugglers i Iwona „Linda” Gront
Mietek Folk Olsztyn – koncert 2021
Żywioły Art – koncert 2021
Ragazza da Provincia – Jacek Zwoźniak, 1983
**************************************************************************
Małgorzata Lipińska z zespołem na żywo
Na moich drogach wieje wiatr – Bogusia Tucholska
Elżbieta Perz–Kuczyńska
Kaszuby
Przyjaciele Mirka Hrynkiewicza – koncert 2021
**************************************************************************
Zwiędłe Liście – na żywo
SETA
Zbigniew Hofman i Babsztyl – koncert 2021
Szkocka Trupa
**************************************************************************
Andrzej Starzec – na żywo
Joanna Skowronek
Pójdę jeszcze raz – grupa Pieprznik Jadalny, rok 1983
Olek Grotowski – koncert 2021
Nie ten pociąg – Joanna Pilarska, Kasia Maliszewska + Na Drodze, 2007
Danza Poetica
W Tym Sęk
Giełda 2020
Garstecki Gordziej
Poszeptanki sandomierskie – Kamil Badzioch
S.A.D. – Samozwańcza Akademia Dźwięku
Na Bani
Ela Kruglik – koncert 2021
O Laur Rodu Górków – Szamotuły
Michał Pastuszak z zespołem – koncert 2021
Walc brzydkich kaczątek – Latający Dywan
Lucjan Wesołowski – koncert 2021
Wdzydze – odsłona druga
Zapis milicki – Apolinary POlek i Karolina Czerska, 2004
hm Wiesław Gardas
Janusz Kurowski
Obietnica – Marek Kojro z zespołem, 1982
Jesienny deszcz – grupa Incognito, 1982
Kołysanka – grupa Na Co, 1982
**************************************************************************
sobota 3 lipca 2021r.
KONCERT SOBOTNI
**************************************************************************
Kurczaczki – Kornelia Ziółkowska, rok 1995
Tomasz „Szantomas” Kuręda – wdzydzka opowieść – koncert 2021
Bazuna – dźwięki kaszubskiej tradycji
Tomasz Tony Kończak
Klub Dobrej Piosenki – Kwidzyn
Jeszcze dopnę swego – Andrzej „Qnia” Grzela
Daniel Gałązka z zespołem – koncert 2021
Jolly Roger – koncert 2021
Maciej Służała – koncert 2021
Gabriela Gunia z zespołem – koncert 2021
Arek Zawiliński – koncert 2021
**************************************************************************
Grupa Muzycznego Wsparcia – na żywo
Śpiewajmy Razem – Żywioły Art – Ciechanów
Magdalena Bieńkowska – Bra-De-Li
Iluzja – rok 1990
FIFY – Rumunia 2017
Adam Szarek
**************************************************************************
Timur i Jego Drużyna – na żywo
Zagrali i Poszli – koncert 2021
Nic Wielkiego
**************************************************************************
Artur Block – na żywo
Sen znaleziony w lesie – Nasza Basia Kochana, 1975
Bez Idola – 10-lecie, rok 1991, Gdynia
Sami o sobie – (K)to tam
Irena Salwowska
**************************************************************************
Paweł Ruszkowski – na żywo
Na Poczekaniu – Świecie n. Wisłą, 1994
Strych Dziadka Hieronima
Dom – Schronienie – Paweł Nowaczyk, 1992
Pijani Wolontariusze
Lotne Trio – Irlandia, Cezary i Paweł – koncert 2021
PUW
Akademia Głosów Tradycji – koncert 2021
Tomasz Lewandowski – koncert 2021
Nasze historie
Oreada – koncert 2021
**************************************************************************
Czerwony Tulipan – na żywo
Zbigniew Stefański – koncert 2021
Raz do Roku
Wolna Grupa Bukowina
**************************************************************************
Łukasz Majewski – na żywo
Odjeżdżając na południe – Maria Kondratowicz i Staszek Wawrykiewicz, 1975
Było w górach – Bogumiła Tucholska, 1974
Jan Kondrak – koncert 2021
Jerzy Porębski – koncert 2021
**************************************************************************
Mała Caryna – Łukasz Nowak i Piotr Kołsut – na żywo
Mały Atlas Ludzi
Bliźniak – NAT, rok 1995
Tramwaje – Viva Aqua
Wszystkiego Najlepszego – koncert 2021
**************************************************************************
Supertrio – na żywo
Iwona „Linda” Gront – koncert 2021
Bóm Wakacje w Rzymie
Oczekiwanie (Setki mil) – Krewni i Znajomi Królika
Grupa Na Co, rok 1983
Błękit – A’Propos, 2007
**************************************************************************
Kamil Badzioch – na żywo
Mikroklimat – koncert 2021
Wiesława Kwinto-Koczan
Orkiestra Prowincjonalna – koncert 2021
Dorota Kuziela – koncert 2021
Wojciech Jarociński – koncert 2021
Joanna Ulowska
Do Bułata – Latający Dywan
Ballady Bułata Okudżawy – Paweł Orkisz z zespołem koncert 2021
Yapa 44 i 2/3
Janusz i Szymon Świątkowscy – Płocice
Autoportret – grupa Nie’bo’Nie, 1999
Dzień Chagalla – Ostatnie Kuszenie Małgorzaty, 1999
Był zegar – Trzy Dni Tyłem, 1992
Doba – A Ja Nie Wiem, 1992
Studio Listopad
Piotr i Lucjan – Trafiło nam się to życie (Byle jak), 1983
Wdzydze – odsłona trzecia
Grzegorz Żrodowski
Ulica Towarowa – Towarzystwo Powiększania Wyobraźni, 2004
By the hush – Ula Kapała i Mikołaj Pietkiewicz, 1996
**************************************************************************
niedziela 4 lipca 021r.
KONCERT NIEDZIELNY

**************************************************************************
Horacy
Calcjumfolii – koncert 2021
Mitrandir – zespół z Gołańczy, 2003
Listopadowa melancholia – Liliana Szyplińska
TRIOdoKWARTETU – koncert 2021
Waldemar Chyliński i Bogusław Jackowski na żywo
**************************************************************************
WERDYKT KONKURSU
**************************************************************************
UHUHU – koncert 2021
Grupa na Swoim – koncert 2021
Bartek Drak – Namaluję swój świat
**************************************************************************
Trzeci Peron na żywo
Kaszëbskô pismienizna
Alfredy i Leszek Hinc
Instrumenty pasterskie – Ciechanowiec
Grzane Wino – koncert 2021
Anioły – Alina Hejna
**************************************************************************
Wagabundy – na żywo
Andrzej Mróz – koncert 2021
Adam Drąg – koncert 2021
Kapela Spod Rubani – koncert 2021
Ballada o Klimczoku – Pod Promykiem, 1980
**************************************************************************
Tomasz Olszewski na żywo
Ballady Włodzimierza Wysockiego – Paweł Orkisz z zespołem – koncert 2021
BezNut – Beata Królikiewicz i Tomek Morozowski
**************************************************************************
Jan Wydra i Waldek „De’Gener” Iłowski na żywo
Marta Kania i Water Band – koncert 2021
Listopad – Krzysztof Jurkiewicz – koncert 2021
Ja i Bobby – Joanna Pilarska + Na Drodze, 2007
**************************************************************************
Zdążyć Przed Północą na żywo
Chwile – Grand Acoustic, 2003
Jesienny tramwaj nad Wartę – Przez Okno, 1997
Późne Lato – koncert 2021
Teatr Leśny GAK Winda
Piotr Selim
Pieśń V – Iwona Piastowska i Sławomir „Waza” Noszczyk, 1980
**************************************************************************
Piotr Bakal na żywo
Orientacja na Orient
Akademicki Chór Politechniki Gdańskiej
Wojtek i Emanuel
Radio Gdańsk – Muzyczne Wędrówki Łosia i Basiora
Browar Żywiec koncert 2021
Pożegnanie lata – Panny z Mokrą Głową, Sandomierz, 2003
Piotr Pieńkowski – minikoncert 2021
Tomasz Fojgt – minikoncert 2021
Festiwal TARTAK – Warszawa, WAT
Radosław Popłonikowski – Song
Adam Budziński i Tomek Pastuszak
HORN, 1983
Zostań moim kajakiem – Paraluzja
Sierakowice 2022
The Colt
Babie lato – Za Miedzą, 1996
Ballada portowa – Rafał Chojnacki, 2005
Męski Chór Szantowy ZAWISZA CZARNY
Czas powrotu
Płaczki wierzby – SBZ, 1983
Wdzydze – odsłona czwarta
**************************************************************************
poniedziałek 5 lipca 2021r. godz. 18:00
DŁUGIE POŻEGNANIA

**************************************************************************
Podróż – Pod Dudą, 2007 zabierz mnie, gdzie ptaków śpiew
Już lato – Anna i Zbigniew Szukalscy, 1975
Na balkonie – Dnieje, 1998
Śpiewajmy Razem – Malbork
Żółty kajak
Byle do Góry – koncert 2021
Piotr Szczepański
Akcja Bałtycka
Vergil Van Troff
Wędrówka – piosenka – życie – Krystyna Knopa
Piosenka o ptakach – Beata Bonik
Politechnika: mój dom – wieczornica pamięci prof. Jacka Namieśnika, w maju 2019 r. w Klubie KWADRATOWA J.M. Rektora PG,
Trójmiejski Park Krajobrazowy
Piosenki z tekstem 2021 – audycja Bogusława Nowickiego
Zawód: Poeta Piosenki – rewizyta
Projekt Kobieta – koncert 2021
Bractwo Wiecznego Natchnienia – koncert 2021
Pod wielkim dachem nieba
Muzyczne Płocice
Akordeony – Sulęczyno
Arek Stolarski – dawniej Lanler Liron i Paru, akustycznie
Dom Kowala – górski przystanek piosenki
Pociąg do muzyki – śpiewanie w gdyńskiej deguStacji
Hanna Łocz – malarstwo
Miastofonia – muzyczna wizytówka Gdyni
Przemek Mordalski
Mariusz Wdowin – koncert 2021
Sławomir Zygmunt
Orkiestra Teatru ATA
Rozmnażanie zer – Piotr Bakal z zespołem, 2000
YesKiezSirumem
To najdalsze – Wyspy Dobrej Nadziei, 1999
Pieśń o domu – Caryna, rok 2010
Śpiewajmy Razem – Gdańsk
Wiatraki – Enigma, 2002
DO ZOBACZENIA W SZEROKIEJ PRZESTRZENI!
**************************************************************************

WERDYKT JURY

Jury ulokowanego w przestrzeni powietrznej 49. Ogólnopolskiego Turystycznego Przeglądu Piosenki Studenckiej BAZUNA 2021 w składzie: Marzena Nowakowska, Justyna Rzeźnikowska, Maciej Rzeźnikowski, Łukasz Majewski, Maciej Służała, Łukasz Nowak, Piotr Rzeczkowski, Jarosław Tomaszewski i Tomasz Fojgt, po serii intensywnych acz bezbolesnych kontaktów integrujących oznajmia:

* w tzw. złotej dwudziestce piosenek-laureatek umieszczono, co warto zaznaczyć, DWADZIEŚCIA tytułów (wykonawca + tytuły):
Bez Zgrzytu – Kobieta Powszednia i Miotła,
Ciąg Dalszy Nastąpił – Marzenia kapitana,
Cztery Piąte – I bardzo trudno (Jesień) i Szewczyk,
Dobre Sobie – Kolęda dla słońca,
Grzegorz Walczak – Krople nieba,
Klub Piosenki A PRIORI – Drogowskaz,
Konstelacje – Przezroczysty drogowskaz,
Marek Biniek – Znowu w domu,
Między Strunami – Szare dróżki i Zwiedzałem panią,
Nocą Umówieni – Ogród i Słowiki,
Peron Wędrowny – Na fal błękicie i Refren radosnej piosenki,
Roman Tkaczyk – Mazurskie lato i Drewniaki,
The Waterforge – Wicher zerwał dach,Wiktoria i Maciej Kałamarscy – Na skrzydłach wiatru.

* tytuł najlepszego wykonawcy uzyskuje Klub Piosenki A PRIORI, wyróżnienia specjalne za całość prezentacji otrzymują Nocą Umówieni i Cztery Piąte

* Rajdowa Piosenka Roku 2021 – Bieszczadula, sł. Andrzej Ciach, muz. Andrzej Wawrzyniak, wyk. Klub Piosenki A PRIORI

Nagrodę Specjalną im. Jacka i Janka Stefańskich oraz nagrodę im. Józka Kanieckiego dla indywidualności muzycznej otrzymuje Andrzej Wawrzyniak, kierujący Klubem Muzycznym A PRIORI. Jury zauważa, że jest to pierwszy w historii przypadek przyznania obu nagród tej samej Osobie.

Nagrodę Kraina Serdeczności Staszka Wawrykiewicza otrzymuje zespół The Waterforge.

Nagrodę zespołu Latający Dywan za wątki baśniowe otrzymuje zespół Cztery Piąte.

Nagrodę Piosenka – Nadzieja zespołu Wszystkiego Najlepszego otrzymuje Klub Piosenki A PRIORI.

Nagrodę ornitologiczną za uskrzydlone wątki w piosenkach dzielą dwa utwory: Hania – zespół Dobre Sobie i Na skrzydłach wiatru – Wiktoria i Maciej Kałamarscy

Nagrodę Fundacji Sopockie Korzenie za wyraz rockowy otrzymuje Grzegorz Walczak.

Prywatną i subiektywną nagrodę WIATR I SÓL Lucyny i Waldemara Mieczkowskich otrzymuje Roman Tkaczyk.

W kategorii piosenki morskiej Jury wyróżnia dwie piosenki: Niezbędny Balast – latarnie oraz Roman Tkaczyk – Drewniaki, w kategorii piosenki folkowej – Dobre Sobie – Kolęda dla słońca.

Nagrodę Publiczności uzyskał Lesław Józefowicz.

Wyróżnienia otrzymują:
– Hanna Łocz, Katarzyna Guran oraz Roman Tkaczyk – wyróżnienia wokalne
– autorzy słów piosenek: I bardzo trudno… (Jesień) (Krzysztof Kasprzyk) i Zwiedzałem panią (Krzysztof Kasperczyk), Drogowskaz (Andrzej Wawrzyniak)
– Agnieszka Kucała, skrzypaczka – solistka zespołu Konstelacje
– Wojtek Lachowski, gitarzysta solowy zespołu Błękitny Autobus
– zespół Dobre Sobie za sielankowy nastój i motywy ludowe w piosenkach
– zespół Między Strunami za mistrzowskie oddanie zimowej aury letnią porą w piosence Szare dróżki
– zespół Nocą Umówieni – za doskonałe oddanie nastroju poezji Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej,
– zespół Nutabene za wyniesienie śpiewu zespołowego na profesjonalny poziom
– Peron Wędrowny – za rdzennie turystyczną, rodem z potoku Wołosatego pieśń,
– Wiktoria i Maciej Kałamarscy – za poetycki walor utworów
– Marek Biniek – za odwagę zmierzenia się z klasykiem – Ulice miasta
– zespół Igły i Liście – dwugłos skrzypiec i fletu,
– zespół Trójfazowi – za aranżację i prześmiewcze treści
– Maciej Roszak – podążanie ścieżką ekologiczną w piosence Moja droga.

W słowach tegorocznych konkursowych piosenek Jury zauważa ekspozycję naturalnych żywiołów: wiatru, słońca, górskich przestrzeni oraz bezkresnych morskich fal. Parafrazując nazwę jednej z naszych nagród, piosenka jest nadzieją, na nasze po dwóch latach bytności wirtualnej, radosne wyjście w otwarty świat.

Śpiewnik: BAZUNA 2021 piosenki – laureatki

B2021_spiewnik

**************************************************

PROGRAM BAZUNY 2021 z linkami do YouTube

Program Przeglądu liczy 13 stron, nawigacja w dolnej części okna.

B2021_program


Przegląd BAZUNA 2021


ORGANIZATORZY

Politechnika Gdańska Studencki Klub Turystyczny Politechniki Gdańskiej FIFY Stowarzyszenie Absolwentów Politechniki Gdańskiej Pomorskie Stowarzyszenie Kulturalno-Artystyczne BAZUNA
 

PATRONI HONOROWI


SPONSOR GŁÓWNY

Pani Aleksandra Dulkiewicz
Prezydent Miasta Gdańska
www.gdansk.pl
Prof. Krzysztof Wilde
J.M. Rektor Politechniki Gdańskiej
Techno-Service S.A.

PARTNERZY

Szpitale Pomorskie sp. z o.o.

Studio Reklamy GRAFITO
Gdańskie Autobusy i Tramwaje sp. z o.o.
Salony Muzyczne GAMA
Projekt GDAŃSK POMAGA Fundacji Gdańskiej

Taurus-Amp

Gminny Ośrodek Kultury w Sierakowicach
Stowarzyszenie Autorów ZAiKS
Akcja Bałtycka Trójmiejska Grupa OTOP Reklama Pomorska firma nagłośnieniowa VKA
Pomorskie Ochotnicze
Pogotowie Ratunkowe

Totalizator Sportowy
sp. z o.o.

Emka graphic design

Trójmiejski Park Krajobrazowy
     
  Wirtualny Pub    

PATRONI MEDIALNI

TELEWIZJA GDAŃSKA TVP 3  RADIO GDAŃSK CZAS POMORZA DZIENNIK BAŁTYCKI

 
 
X
Nasz Facebook